Minister cyfryzacji w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

W minioną niedzielę minister cyfryzacji Marek Zagórski, w asyście polityków regionu świętokrzyskiego spotkał się z mieszkańcami w ramach objazdowej kampanii Prawa i Sprawiedliwości ?Polska jest tylko jedna?.

Minister dokonał podsumowania obecnej kadencji, a także wyjaśniał kwestie związane z nowymi przepisami tzw. RODO, które będą obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej od 25 maja br. Są to zunifikowane przepisy, dotyczące ochrony danych osobowych, które zwiększają uprawnienia osób, których dane dotyczą. Jednocześnie nowe uregulowania nakładają nowe wymogi i obowiązki na administratorów danych i podmioty, które te dane przetwarzają, zatem również na przedsiębiorców.

Minister M. Zagórski poinformował także o wdrażaniu dwóch programów dotyczących bezpłatnego dostępu do Internetu we wszystkich placówkach edukacyjnych w kraju, co wyrówna szanse edukacyjne dużych miast z mniejszymi miejscowościami. Usługa ta będzie opłacana z budżetu państwa.

Politycy PiS dokonali podsumowania obecnej kadencji i przedstawili założenia na przyszłość.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Minister cyfryzacji w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

  • 21/05/2018 at 01:56
    Permalink

    Rozumie ze z tego co sie co moglismy sie dowiedziec od ministra, mozna napisac tylko to co ustalono w Uni EU o ochronie danych osobowych… To to se moge przeczytac w gazecie Minister nie musial z tym przyjezdzac. O darmowych sieciach Wi Fi w szkolach mowi sie od roku 96 odkad zaczal powstawac internet i wtedy bylo wiecej darmowych sieci niz teraz. Jezeli to sa najbardziej tresciwe zeczy ktore ustalila tak liczna grupa politykow to slabiutko. Pewnie mieli do powiedzenia tyle, ze az ciezko to zrelacjonowac. …Czyli co, glosowac mam na Wi Fi w wiejskich szkolach rozumie? Mieszkam blisko szkoly moge udostepnic szkole moje WiFi. Problem rozwiazany. Moga juz jechac do domu. Dowidzenia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *