Będzie trudno zdobyć medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna waterpoliści KSZO w kolejnej rundzie kwalifikacyjnej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyli o jak najlepsze miejsce rozstawne w finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach od 7 do 8 lipca w Gliwicach. Niestety, przegrali wszystkie spotkania. Na szczęście, według naszych informacji, turniej finałowy rozgrywany będzie nie systemem rozstawnym, jak dotychczas, a systemem ?każdy z każdym? w nowej formule.
-Z konieczności zagraliśmy z młodszym naszym bramkarzem w składzie, który w sumie spełnił oczekiwania, choć nie miał należytego wsparcia z środka pola ? mówi trener, Robert Serwin. ?W ogóle w tym roczniku, w którym toczy się rywalizacja, mamy tylko dwóch zawodników, reszta chłopców jest młodsza. Olek Ozga i Maksiu Krakowiak we dwóch meczów nie będą nam wygrywać. Nie jesteśmy faworytem w tej grupie rocznikowej, ale jestem troszkę zawiedziony, bo liczyłem, że wygramy przynajmniej z warszawskim Pałacem. O porażce zdecydowały jednak błędy własne. Chłopcy otrzymali solidną lekcję gry i mam nadzieję, że będzie to procentowało w turnieju finałowym.
Humory kibicom popsuł delegat. Turniej opóźnił się bowiem pół godziny z powodu nieudanego wprowadzenia nowego systemu komputerowego obsługującego mecze.  Ostatecznie zastosowano stary system, ale w terminarzu turnieju dokonano zmiany i nasz zespół grał swój drugi, sobotni mecz ponad godzinę wcześniej. Zastanawiamy się więc po klub drukował plakaty, po co media informowały o zawodach, jak można było wszystko przewrócić do góry nogami w trakcie rozgrywania zawodów?
Oto wyniki ostrowieckiej rundy kwalifikacyjnej i końcowa tabela turnieju:
*Alfa Gorzów – Pałac Młodzieży Warszawa 17:5 (5:1, 4:2, 4:2, 4:0)
*WTS Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec Św. 23:13 (6:3, 5:4, 5:2, 7:4). Bramki: Krakowiak 6, Ozga 4, Nadbrzuchowski 1, Pietrzyk 1, Staniszewski 1
*Alfa Gorzów – KSZO Ostrowiec Św. 22:9 (6:0, 4:1, 6:4, 6:4). B: Ozga 7, Kot 1, Krakowiak 1
*WTS Polonia Bytom – Pałac Młodzieży Warszawa 11:6 (3:1, 3:2, 5:1, 0:2)
*Alfa Gorzów – WTS Polonia Bytom 18:6 (6:1, 5:2, 4:1, 3:2)
*Pałac Młodzieży Warszawa – KSZO Ostrowiec 15:11 (2:2, 4:3, 4:2, 5:4). B: Ozga 5, Krakowiak 2, Walesic 2, Kot, Ostrowski.
1.Alfa Gorzów                                   9:0           57:20
2.WTS Polonia Bytom                    6:3           40:37
3.Pałac Młodzieży Warszawa        3:6           26:39
4.KSZO Ostrowiec                           0:9           33:60
KSZO zagrał w składzie: Jan Skaliński, Mikołaj Kot, Aleksander Ozga, Daniel Idzikowski, Maksymilian Walesic, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Bartosz Piliński, Olaf Pałasz, Wiktor Staniszewski, Jakub Pietrzyk, Brajan Nochelski, Samuel Kwiatkowski, Konrad Malicki, Igor Ostrowski.  Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *