Najmłodsi waterpoliści KSZO zagrają na Litwie i we Włoszech!

Najmłodsi nasi waterpoliści KSZO z rocznika 2004 i młodsi wystąpią w międzynarodowym turnieju, który rozgrywany będzie w dniach od 25 do 27 maja w litewskiej miejscowości Elektreny, oddalonej o 40 km od Wilna.
-Do udziału w turnieju zostaliśmy zaproszeni przez litewską drużyną, która w Ostrowcu występowała na turnieju mikołajkowym ? mówi trener, Mariusz Stawecki. ?W zawodach wystartuje pięć zespołów: z Kijowa i Lwowa, UFK z Wilna, z Elektreny,
a być może także szósta drużyna z Białorusi. Będą rywalizowały systemem ?każdy z każdym?. Turniej na Litwie będzie dla naszych waterpolistów generalnym sprawdzianem przed finałowym turniejem o mistrzostwo Polski do lat 13, a także formą integracji i nawiązania kontaktów międzynarodowych.
13-letni waterpoliści KSZO zagrają także w dniach od 24 do 30 czerwca w położonym nad Adriatykiem kurorcie Lignano Sabbiadoro we Włoszech w Turnieju HaBaWaBa, który jest swoistym festiwalem piłki wodnej. Zagra w nim 40 drużyn z całej Europy, m.in. z silnych ośrodków waterpolo z Węgier, Serbii, Włoch, Francji, Czarnogóry. Rozegrają one w sumie 270 meczów. Najpierw w eliminacjach, a później w Golden, Siver i Bronze League.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *