Piłkarze KSZO wygrywają w Rzeszowie! Są niepokonani!

III liga piłkarska. *Stal Rzeszów – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:0).


0:1 – Vladyslaw Kudryavtsev, 55 min.
0:2 – Damian Mężyk, 68 min.

Stal: Wieczerzak – Zięba, Basista, Duda (82.Gliniak), Skała (46.Gil), Maślany, Ceglarz, Szeliga, Reiman (88.Majka), Skiba (73.Koczon), Pikul.

KP KSZO 1929: Olszewski – D.Cheba, Kudryavtsev (90.Ziółkowski), Mężyk, Janik – Kamiński, Czajkowski, Sarwicki (18.Łokieć), Puton, Smuczyński (76.P.Cheba) – Grunt (79.Mąka). Trener: Przemysław Cecherz.

Żółte kartki: Basista, Skiba, Zięba – Grunt.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Kraśnik)
Widzów: 300.

Nasi piłkarze wciąż niepokonani w rundzie wiosennej! Tym razem wygrali w Rzeszowie ze Stalą, którą jeszcze do niedawna prowadził były nasz szkoleniowiec, Tadeusz Krawiec. Swoje spotkania wyjazdowe wygrała zarówno Resovia, jak i Motor. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza zajmują więc nadal trzecie miejsce w tabeli i wciąż liczą się w stawce drużyn walczących o awans do II ligi.
Od początku spotkania ze Stalą taktyka ostrowieckiej jedenastki była prosta. Ograniczać poczynania gospodarzy do maksimium, szukać szans w kontratakach.
I połowa była wyrównana, a większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Owszem, rzeszowianie stworzyli parę sytuacji pod naszą bramką, groźnie aczkolwiek niecelnie główkował Pikul, dwukrotnie strzelał Reiman, ale były to albo niecelne uderzenia, albo Adrian Olszewski był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć.

W II połowie inicjatywa należała wciąż do Stali, ale wystarczyły dwa, stałe fragmenty, by KSZO zainkasował komplet punktów. Prowadzenie naszemu zespołowi dał Vladyslaw Kudryavtsev, który po rzucie rożnym i główce Pawła Czajkowskiego wpakował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później spotkanie praktycznie zamknął Damian Mężyk. Z rzutu rożnego znów dośrodkowywał Bartłomiej Smuczyński. Tak jak przy pierwszej bramce, próbował główkować Paweł Czajkowski, a futbolówka spadła pod nogi Damiana, który z kilku metrów nie miał problemów z trafieniem do siatki. W ostatnich minutach nasza drużyna skuteczną grą w defensywie neutralizowała poczynania rzeszowian i to dość daleko od własnego przedpola. W sumie w pełni zasłużenie wygrała to jakże ważne spotkanie.
Nie da się ukryć, że pomarańczowo- czarni czują w nogach rozgrywanie meczów co trzy dni, ale tak już będą grali do końca sezonu. W najbliższą środę, 30 maja, KSZO wyjeżdża na mecz do Nowego Targu, w sobotę, 2 czerwca, podejmuje Podlasie, by w następną środę, 6 czerwca, rozegrać zaległe spotkanie w Jarosławiu. Z kolei 9 czerwca zagrają w Rzeszowie z Resovią, 13 czerwca w Staszowie rozegrają finałowy pojedynek o Okręgowy Puchar Polski, by 16 czerwca na własnym boisku zakończyć sezon meczem z Motorem Lublin.

W pozostałych spotkaniach 30 kolejki
*Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1:4
*Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:0
*Wólczanka Wólka Pełkińska – Resovia 0:1
*Chełmianka Chełm – Motor Lublin 0:2
*Wiślanie Jaśkowice – Unia Tarnów 1:1
*Soła Oświęcim – JKS Jarosław 1:1
*MKS Trzebinia – Spartakus Daleszyce 0:1
*Wisła Sandomierz – Karpaty Krosno 3:0

tab30

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *