Zwycięski, pożegnalny mecz Karola Szewczyka! Pewna wygrana szczypiornistów KSZO na koniec sezonu!

I liga piłki ręcznej. Grupa B. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – ŚKPR Świdnica 30:24 (16:12).

KSZO: Szewczyk, Sienniek, Piątkowski – Grabowski 2, Bulski 6, Falasa 6, Jeżyna 3, Kogutowicz, Granat 1, Goliszewski 3, Kieloch 4, Chmielewski 1, Sobut, Antolak 2, Hubka 2. Trenerzy: Mariusz Jurasik, Tomasz Radowiecki.
Kary: 2 min. Karne 3/3

ŚKPR: Bajkiewicz, Wasilewicz, Prus – Borszowski 3, Piędziak, K.Rogaczewski 6, Lasak 1, Borowski 1, P.Kijek 1, Makowiejew 2, D.Kijek 1, P.Rogaczewski 8, Dębowczyk 1. Trener: Grzegorz Garbacz.
Kary: 2 min. Karne 1/1.

Przebieg meczu: I połowa ? 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, 7:3, 7:4, 8:4, 9:4, 10:4, 10:5, 11:5, 12:5, 12:6, 12:7, 12:8, 12:9, 12:10, 13:10, 13:11, 14:11, 14:12, 15:12, 16:12. II połowa ? 17:12, 18:12, 18:13, 19:13, 19:14, 20:14, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 24:19, 25:19, 26:19, 26:20, 26:21, 27:21, 27:22, 28:22, 28:23, 28:24, 29:24, 30:24.

Sędziowali: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec).
Widzów: 350.

Bohaterem spotkania był nasz bramkarz, Karol Szewczyk, który postanowił zakończyć trwającą ćwierć wieku karierę sportową. W sobotę rozgrywał ostatni mecz. Karol w swoim stylu zaczarował bramkę i wielokrotnie wychodził obronną ręką z pojedynków jeden na jeden z szczypiornistami ze Świdnicy. Jak wyznał, niegdyś jego marzeniem była najpierw gra w II lidze, a później w I lidze. Teraz marzy o występach KSZO w Superlidze. Karol pozostaje wiceprezesem KSZO ds. piłki ręcznej i należy mu tylko życzyć spełnienia marzeń. Oklaskami na stojącą kibice podziękowali wieloletniemu bramkarzowi KSZO w 55 min., kiedy doszło do spektakularnej, pokoleniowej zmiany, a miejsce Karola między słupkami naszej bramki zajął Bartłomiej Sienniek.

Nasi szczypiorniści byli świetnie przygotowani do spotkania z ŚKPR, zwłaszcza pod względem taktycznym. Bardzo dobrze grali w obronie, a w I połowie świetne i pełne dynamiki rzuty z dystansu Kamila Kielocha pozwoliły zespołowi ostrowieckiemu na wypracowanie kilkubramkowej przewagi. Już w 7 min. meczu KSZO powadził 7:2. Co prawda w 26 min. gościom udało się doprowadzić do stanu tylko 12:10 dla KSZO, ale na przerwę Wojownicy schodzili z czterema bramkami przewagi.

Po zmianie stron, celne trafienia Jakuba Bulskiego i Damiana Falasy dały ostrowczanom komfort gry. W 37 min. nasza drużyna prowadziła 20:14, a w 41 min. 22:17. Ostatnie 10 minut spotkania podopieczni trenerów Mariusza Jurasiaka i Tomasza Radowieckiego również rozpoczęli z pięcioma bramkami przewagi, którą bez problemów powiększyli jeszcze w samej końcówce meczu.

t1

Z drużyną pożegnał się nie tylko Karol Szewczyk. Potyczka z ŚKPR była ostatnią w roli trenera Mariusza Jurasika, który obejmuje reprezentację Polski juniorów młodszych. Z KSZO pożegnali się również Grzegorz Sobut, który podpisał kontrakt z Piotrowianinem Piotrków Trybunalski i będzie występował w Superlidze. Do Piotrkowa wraca także z wypożyczenia Konrad Wędrak.

-Bardzo byśmy chcieli, by nie było już żadnych ubytków kadrowych tak, aby zespół ustabilizował skład i w przyszłym sezonie wywalczył co najmniej tę samą lokatę w tabeli ? podkreśla kapitan KSZO, Maciej Jeżyna.

Nasi szczypiorniści mają szansę zakończyć sezon na 7 miejscu. Stanie się tak, gdy ich sobotni rywale ze Świdnicy ulegną na własnym parkiecie nie mogącej pozwolić sobie na stratę punktów prowadzącej w rozgrywkach siódemce z Tarnowa.