Trzymamy kciuki za Kamila Zielińskiego! Meta I etapu Wyścigu Hubala na ostrowieckim Rynku!

Na ostrowieckim Rynku zlokalizowana została meta I etapu XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.
W wyścigu uczestniczyć będą 24 zespoły, pośród których będą zarówno zawodowe grupy z Polski, jak i goście z Austrii, Czech, Holandii czy Niemiec. My dopingować będziemy naszego Kamila Zielińskiego, ścigającego się w ekipie Hurom Team. Musimy jednak pamiętać, by był to prawdziwie gorący doping, bo ostrowiecki kolarz jest po kontuzji obojczyka.
Wyścig rozgrywany ku pamięci majora Henryka ?Hubala? Dobrzańskiego został powołany do życia w 2000 roku, a po przerwie powrócił do kolarskiego kalendarza w minionym sezonie. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Seulu, Andrzej Sypytkowski. Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz wyścig posiada kategorię 2.1, co oznacza, że obecnie ?Hubal? jest najważniejszym polskim wyścigiem zgłoszonym do kalendarza europejskiego Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W czwartkowe Boże Ciało, 31 maja, kolarze rywalizować będą w samym centrum Kielc, a 2-kilometrową rundę wiodącą po ulicy Warszawskiej pokonywać będą 20-krotnie.
Najbardziej nas interesujący pierwszy z etapów zasadniczej części Wyścigu Hubala, zaplanowany na piątek 1 czerwca, rozpocznie się w Poświętnem. Kolarze pokonać będą długą, liczącą blisko 195 kilometrów trasę, która wiodąc m.in. przez Drzewicę, Przysuchą, Szydłowiec i Wąchock, powiedzie ich do Ostrowca Świętokrzyskiego. Kolarze w naszym mieście spodziewani są około 16.30. Kwadrans później odbędzie się dekoracja zawodników.
W sobotę, 2 czerwca, zawodnicy w szranki stawać będą dwukrotnie. Na początek czeka na nich 128-kilometrowy etap ze Skarżyska Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej. Z kolei dystans czasówki w Busku Zdroju nieznacznie przekracza 21 kilometrów. Finałem ?hubalskiego? wyścigu będzie 176-kilometrowy etap z Radoszyc do Końskich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *