W najbliższą niedzielę 2 runda VI MosirGutwinRun 2018

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, odbędzie się 2 runda tegorocznego cyklu biegów MosirGutwinRun ? Półmaraton i Maraton na raty. Tradycyjnie odbędą się biegi na dystansie 5 i 10 km, marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci.
Pierwsza runda, która odbyła się na początku maja, pokazała że bieganie w Ostrowcu Świętokrzyskim wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Już na starcie nowego cyklu padły nowe rekordy frekwencji. Premierowe ściganie na Gutwinie wygrali Michał Jagieło (Lubienia) i Kinga Kacuga (Bałtów) na dystansie 10 km oraz Przemysław Szymanowski (Starachowice) i Maria Pytel (Starachowice) na dystansie o połowę krótszym. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też rywalizacji rodzin, do której zgłosiło się 12 drużyn. Podstawowym warunkiem jest tu wystawienie co najmniej dwuosobowej drużyny złożonej z osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (rodzic + dziecko, rodzeństwo, itp.). Do warunków koniecznych, które należy spełnić w klasyfikacji rodzinnej, jest zaliczenie podczas danej rundy przez dwóch różnych członków drużyny biegów na 5 i 10 km. Wystawienie liczniejszej drużyny daje możliwości powiększenie swojego dorobku o punkty bonusowe (punktuje każda kolejna osoba w dowolnej konkurencji, również w marszu nordic walking i biegach dzieci). Nowy sezon z wysokiego ?C? rozpoczęło rodzeństwo Rogozińskich (Łukasz, Mateusz, Michał), którzy zostali pierwszymi liderami w rodzinnej rywalizacji. Tuż za nimi sklasyfikowani zostali Karol i Natalia Gębka, Paweł i Dawid Wosiek oraz Paweł, Magdalena, Zuzia i Mateusz Machniccy.
Zapisy do 2 rundy cyklu VI MosirGutwinRun 2018 prowadzone są już na stronie www.ostrowiecbiega.pl. Osoby, które preferują bardziej tradycyjny sposób zapisów, będą mogli to też uczynić w biurze zawodów w dniu imprezy (w godzinach 8-9).
Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport ? organizator ogólnopolskiej akcji ?BiegamBoLubię?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *