Wyścig Hubala w Ostrowcu. Kamil Zieliński: -Będę się starał pokazać z jak najlepszej strony

Ostrowczanie będą mieli okazję 1 czerwca kibicować kolarzom walczącym w I etapie Wyścigu Hubala. Etap ten rozpocznie się w miejscowości Poświętne i zawodnicy będą mieli do przejechania trasę 195 kilometrów. Tego dnia trasa poprowadzi m.in. przez Drzewicę, Przysuchą, Szydłowiec i Wąchock, a zmagania zakończą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu poznamy lidera 13. edycji wyścigu. Kto wie, może będzie nim ostrowczanin, Kamil Zieliński, który był Sportowcem Ziemi Ostrowieckiej 2015 Roku?

Mieszkańców i wszystkich kibiców zapraszamy na ostrowiecki Rynek już od 15.30, gdzie pierwsi kolarze mogą pojawić się już koło godz. 16.00.

-Cieszę się, że Wyścig Hubala dotarł do Ostrowca Świętokrzyskiego ? mówi jego pomysłodawca srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w jeździe drużynowej na czas, Andrzej Sypytkowski. -Owszem, Kamil Zieliński, kolarz rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego, mówi że finisz I etapu usytuowany na Rynku będzie niebezpieczny, ale on znakomicie zna trasę i na pewno na własnych śmieciach będzie jednym z faworytów. Nie może zapominać, że Kamil miesiąc temu złamał obojczyk i na pewno nie jest jeszcze w stu procentach przygotowany do rywalizacji.

1

-Ze wszystkich sił będę się starał pokazać jak najlepszej strony ? mówi Kamil Zieliński. -Etap kończy się w mojej rodzinnej miejscowości uskrzydla mnie, jako sportowca i dodaje poweru, więc mam nadzieję, że będę walczył na kresce. Zobaczymy jednak, jak będzie się układała rywalizacja na trasie.

-Na pewno Kamil będzie miał ciężko, bo wszyscy będą wiedzieli, że startuje u siebie i będą musieli reagować na to, co robi ? mówi A.Sypytkowski. ?Na pewno Kamila preferuje profil trasy, selektywnej, interwałowej, z 2-3-kilometrowymi podjazdami, an których trzeba użyć twardego przełożenia i ewentualnie zaatakować. Na pewno na pierwszych kilometrach powinien jechać swobodnie i dać się wyszaleć innym, choć musi to robić czujnie. Zanosi się na sporą dawkę ścigania.

2

Zarówno według dyrektora wyścigu A.Sypytkowksiego, jak i K.Zielińskiego niewykluczone, że rywalizacja rozstrzygnie się trudnej trasie na rundach wokół zbiornika Wióry na Świślinie i w efekcie peleton przyjedzie do Ostrowca mocno poszarpany. Dyrektor Sypytkowski proponuje nawet, by tę rundę nazwać Runda Hubala.

-W tym miejscu trzeba być w czubie i kontrolować, by nikt nie odjechał, a jeśli będzie odjazd, by się w nim znaleźć ? mówi Kamil Zieliński. ?Sądzę, że na metę przyjedzie grupka 40-50 kolarzy i spośród niej będzie się toczyła walka na finiszu.

Kolarze do I, tak interesującego nas etapu, wystartują o godz. 12 z miejscowości Poświętne, niedaleko miejscowości Anielin, w której zginął w 1929 roku mjr Hubal. Peleton, złożony ze 170 kolarzy z 25 ekip, przemknie w drodze do Ostrowca Świętokrzyskiego przez 19 gmin, a kolarze będą mili do zdobycia lotne i górskie premie.

-Ten, liczący 194 km etap, będzie bardzo trudny ? mówi A.Sypytkowski. ?Mam nadzieję, że będzie wielkie kolarstwo.

IMG_8758

Wyścig Hubala będzie transmitowany przez TVP i Polsat. Z tego względu przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu Mariusz Łata oraz wiceprezes KSZO i radny powiatowy Łukasz Dybiec podkreślają, że będzie świetną promocją miasta.

Meta I etapu XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Mjr. Hubala będzie usytuowana na ulicy wzdłuż północnej pierzei Rynku. W związku z tym odcinek ten, od godz. 15.00 do 19.00, zostanie zamknięty dla ruchu drogowego. Organizatorzy proszą o nieparkowanie w tym czasie swoich samochodów.

SWMH18-Map-I-Etap-768x1086

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *