Szansa na Go Active Show (zdjęcia)

Podczas targów GO ACTIVE SHOW w Warsaw Ptak Expo w Strefie Olimpiad Specjalnych Polska Konrad Dębniak i Remigiusz Woźniak – przedstawiciele Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającego przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wraz z innymi zawodnikami i trenerami z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie byli obecni w Strefie Olimpiad Specjalnych Polska. Czekało tam mnóstwo atrakcji, m.in. mecze piłkarskie, zmagania badmintonistów, czy pokaz bocce. Nie mogło się obyć bez promowania zdrowego stylu życia, czyli podsumowania najnowszego Programu #BądźFIT, który aktywnie był wprowadzany i promowany przez ostatni czas w Oddziale Regionalnym Świętokrzyskie.
-Świętokrzyskie reprezentowali przedstawiciele klubów, które uczestniczyły w Projekcie #BądźFIT, w tym nasza „SZANSA” – mówi Remigiusz Woźniak, koordynator #BądźFIT w Oddziale Świętokrzyskim – Fajnie było posłuchać dobrych ocen naszych działań i tego co można na przyszłość wprowadzić dodatkowo w ramach tych działań. Satysfakcją było to, jak zawodnicy zamiast przysłowiowej coli wybierali wodę lub naturalne soki.

W trakcie trwania GO ACTIVE SHOW ustanowiony został nowy rekord Special Olympics w liczbie przejechanych kilometrów na rowerkach stacjonarnych. W próbie trwającej przez wszystkie trzy dni targów, wzięli udział zawodnicy, trenerzy i wolontariusze Olimpiad Specjalnych a także goście, uczestnicy i ambasadorowie Go Active Show, tacy jak Qczaj czy siostry Bukowskie, a kibicowali i dopingowali zawodników Olimpiad Specjalnych m.in. Joanna Jędrzejczyk czy nasi wspaniali mistrzowie skoków narciarskich – Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Nie zabrakło również ambasadorów Olimpiad Specjalnych Polska, takich jak Andrzej Supron.
Podczas oficjalnej inauguracji próby, pierwsze kilometry do rekordu przejechał Konrad Dębniak z ?SZANSY?. W ramach próby uczestnicy jeździli na rowerkach treningowych przez trzy dni targów. W piątek osiągnęli dystans 200 kilometrów, w sobotę 1195 km, a niedzielę zakończyli z wynikiem 602 kilometrów, a do próby wykorzystano nowoczesne elektroniczne rowerki treningowe Milon, użyczone przez sieć klubów fitness 36minut.
Oprócz reprezentowania Special Olympics w swojej strefie zawodnicy i trenerzy mieli okazję uczestniczyć w treningach ambasadorów GO ACTIVE SHOW, m.in. w treningu z Qczajem, ze skoczkami Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem, rozgrzewce z Joanną Jędrzejczyk, treningu z Ewą Chodakowską oraz spotkania swoich idoli z różnych aren. Wielkie wrażenie zrobiło spotkanie z Robertem Burneiką oraz Krzysztofem Radzikowskim czy też zobaczenie na żywo sportowców i dziennikarzy, których na co dzień widzi się tylko w TV.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *