I Ty bądź BLISKO

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego szybko i skutecznie mogą otrzymywać powiadomienia o utrudnieniach na drogach krajowych i   wojewódzkich,   informacje   o   planowanych   objazdach,   czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi.
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach dołączyła bowiem do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin.
-Do systemu należy aplikacja BLISKO, stworzona po to, aby mieszkańcy mogli na bieżąco otrzymywać lokalne informacje od nadawców, takich jak urzędy gmin i miast, dostawcy prądu, wody czy Internetu, bibliotek, domów kultury, lokalnych klubów sportowych, służb porządkowych   np.   straży   pożarnej   i   innych   podmiotów,   których podstawą działalności jest użyteczność publiczna ?informuje Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podstawową   funkcją   aplikacji   jest   umożliwienie   służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. Wysyłane wiadomości trafiają wprost na telefony mieszkańców. Każdy może sam wybrać serwis, z którego chce skorzystać. Aplikacja powiadamia o nadejściu wiadomości tak jak w SMS. Komunikaty często są ze zdjęciami, wideo, audio, PDF lub z oznaczeniem na mapie.
Świętokrzyscy policjanci od ponad dwóch tygodni wysyłają już komunikaty. Nasi odbiorcy mogą liczyć na informacje dotyczące np. utrudnień   na   drogach   krajowych   i   wojewódzkich,   prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi, czy komunikaty dla seniorów, ostrzegające ich przed zagrożeniami takimi jak np. oszustwa. Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *