Firma Climatic wybuduje ?świetlicę dla kolonistów?

To już pewne, że mający swą siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim, lider w dziedzinie budownictwa modułowego, firma Climatic wybuduje budynek usługowo – administracyjno-biurowy dla kompleksu sportowego ?ORLIK? przy ul. F. Chopina, w którym swą siedzibę znajdzie m.in. Samorządowa Rada Osiedla Kolonia Robotnicza.
– Cieszę się z tego powodu niejako podwójnie- przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Rozwiążemy bolączkę społeczności Kolonii Robotniczej, która zawsze zgłaszała potrzebę utworzenia miejsca, gdzie będzie można się spotkać i organizować najróżniejsze przedsięwzięcia. Po drugie przetarg wygrał zakład, który staje się jedną z wizytówek gospodarczych Ostrowca Świętokrzyskiego. Budownictwo modułowe znajduje coraz większą grupę zwolenników i do tego grona dołącza nasza gmina.
Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj i jeszcze w tym roku będziemy mogli cieszyć się z tej realizacji. Ów budynek usługowo – administracyjno-biurowy będzie pierwszą wizytówką producenta w dziedzinie budownictwa modułowego w naszym mieście. Obecnie ta forma wznoszenia nowych budynków użyteczności publicznej wzbudza coraz większe zainteresowanie w całym kraju.
– Widzimy zwiększone zainteresowanie naszą technologią – przyznaje Łukasz Zawadzki, specjalista ds. e-commerce w firmie Climatic. Otrzymujemy zapytania dotyczące zarówno realizacji budynków przedszkoli, szkół i szpitali, jak i również budynków socjalnych, zapleczy Orlików, czy choćby przychodni. Chcemy pokazać, że można budować szybciej, a krótki czas realizacji nie musi skazywać inwestora na kompromisy. Coraz rzadziej ścieramy się z mitem ?taniego budownictwa? i stawianiem modułów na równi z kontenerami, dlatego widzimy pewien postęp w postrzeganiu budownictwa modułowego.
Jak przyznaje Łukasz Zawadzki, dzięki prefabrykacji budynki w technologii modułowej powstają o połowę szybciej.
– Teraz problem, na który  odpowiedzią miał być dany budynek, jest zażegnywany znacznie wcześniej, czego przykładem może być powiększenie szkoły o nowe sale w trakcie tylko przerwy wakacyjnej, czy też rozbudowa szpitala o nowy oddział w ciągu
kilku miesięcy ? bez zakłócania funkcjonowania placówki. Sądzę, że zainteresowanie samorządów budzi przede wszystkim możliwość sprawniejszego rozwiązywania problemów – przyznaje Łukasz Zawadzki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *