Patryk Saffer i Marcel Skrok laureatami Olimpiady Wiedzy Technicznej

Patryk Saffer, tegoroczny maturzysta z Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza, zakończył edukację w swojej szkole ogromnym sukcesem.

ch2
W  XLIV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej uzyskał najwyższą lokatę ? zdobył tytuł laureata. Wraz ze swym nauczycielem fizyki, Wojciechem Studzieżbą, został zaproszony przez Komitet Główny OWT  na uroczyste podsumowanie tegorocznej  edycji Olimpiady. Podczas Gali Laureatów, odbywającej się w ubiegłą sobotę w Warszawskim Domu Technika NOT,  obaj odebrali gratulacje, dyplomy  oraz nagrody. Wręczający  je  pracownicy naukowi: przewodniczący Komitetu Głównego OWT  profesor  Stanisław Wincenciak  oraz  prezes  Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT  Ewa Mańkiewicz-Cudny, winszowali ostrowczanom  ogromnego sukcesu. Dzięki  zdobyciu prestiżowego tytułu  Patryk, jako laureat lokaty w grupie mechaniczno-budowlanej, uzyskał pozarekrutacyjny wstęp na dowolnie wybrany kierunek studiów każdej  uczelni technicznej  w Polsce lub na wybrany przez siebie matematyczno-przyrodniczy kierunek studiów uniwersyteckich.  Zatem  renomowane w kraju uczelnie wyższe  już stoją otworem przed  zdolnym ?Chreptusem?, który dołączył do grona pozostałych olimpijczyków Wojciecha Studzieżby.

51561bdb4b441f326cfd3b5629907490259918
Laureatem XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej został także Marcel Skrok ? uczeń trzeciej klasy THM, kształcący się w zawodzie technik mechatronik. Wicedyrektor ZS Nr 3 podkreśla, że to ogromny sukces zważywszy na to, że w ciągu ostatnich 25 lat jest to drugi, w grupie mechaniczno-budowlanej,  laureat z szkoły.
Co ciekawe, w bieżącym roku szkolnym do olimpiady przystąpiło ponad 7,5 tysiąca uczniów z 407 szkół w kraju. Zmagania finałowe XLIV OWT miały miejsce w Gdańsku, a ich organizatorem była Pomorska Rada FSNT-NOT w Gdańsku oraz Pomorski Komitet Okręgowy OWT. Zawody odbywały się w Domu Technika NOT w Gdańsku.

33703120_10212314124877275_6590584035326558208_o

news_PIT_OWT18

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *