Bartosz Michta i Malwina Szafrańska show!

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbyły się zawody II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat dla klubów z okręgów podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
Drużyna KSZO, prowadzona przez trenera Mariusza Firmantego, składała się z 9 osób. Wystąpili w niej: Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda, Oskar Karaś, Michał Kesler, Pola Strzelecka, Magdalena Misiura, Natalia Walczyk i Adrianna Petrykowska. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie w każdym z dwóch bloku zawodów.
W sobotę, pierwszego dnia zawodów, największy powód do dumy dał nam Bartosz Michta. Najpierw wygrał wyścig na 100 m stylem motylkowym i pobił z wynikiem 1.03,16 min. rekord okręgu świętokrzyskiego 13-latków, a później tryumfował na 400
m stylem dowolnym. Rekordowy wyścig dał Bartoszowi najcenniejszy wynik i prowadzenie w klasyfikacji punktowej. Dobrze radziła  sobie Adrianna Petrykowska. Ostrowczanka zajmowała miejsca tuż za podium. Była 4 na 100 m stylem motylkowym i 5 na 400 m stylem dowolnym.

34879399_1984382008298734_3421084357710839808_n
Po pierwszym dniu zawodów KSZO zajmował w klasyfikacji klubowej 6 miejsce, zaś w klasyfikacji medalowej z dwoma złotymi krążkami Bartosza Michty 3 miejsce.
W niedzielę, drugi dzień zmagań, KSZO rozpoczął od 7 miejsca Adrianny Petrykowskiej na 100 m stylem dowolnym, ale za chwilę na tym samym dystansie znów zabłysnął Bartosz Michta. Nasz uzdolniony pływak okazał się najszybszy, zdobywając swój
kolejny, trzeci złoty medal. Bardzo przeżywaliśmy kolejny start Adrianny Petrykowskiej, która znów wyłączyła czas jako czwarta, tym razem na dystansie 200 m stylem zmiennym. Znów niewiele brakło naszej zawodniczce, by wywalczyć medal. Świetną
passę kontynuował natomiast Bartosz Michta. Na dystansie 200 m stylem zmiennym po raz kolejny nie znalazł równych sobie, na dodatek ustanawiając z czasem 2.19,16 min. nowy rekord okręgu świętokrzyskiego 13-latków. Nieźle popłynęła także sztafeta
KSZO 4×50 m stylem dowolnym, która w składzie Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda, Adrianna Petrykowska uplasowała się na wysokiej, 5 pozycji.
W punktacji klubowej KSZO na 45 startujących klubów znalazł się na z 12 595 pkt. na 5 pozycji. Zwyciężyła Polonia Warszawa – 16 515 pkt. przed Juvenią Białystok – 13 944 pkt., MKS Piaseczno – 13 374 pkt. i G-8 Bielany Warszawa – 13 326 pkt.
W punktacji medalowej zwyciężyła Jedynka Łódź (6 złotych, 3 srebrne, 4 brązowe) przed Olimpią Lublin (4-2-2) i naszym KSZO (4-0-0). Medale wywalczyło 15 klubów.
Bartosz Michta został najlepszym zawodnikiem zawodów. W klasyfikacji dziewcząt na wysokiej, 8 pozycji znalazła się Adrianna Petrykowska.
***
Malwina Szafrańska najlepsza!
MDMM12_2runda2018_7-678x1024Pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrali także zawody II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat, które dla okręgów świętokrzyskiego i podkarpackiego zorganizowane zostały w Mielcu.
Ostrowczanie wywalczyli 9 461 punktów i wyprzedzili gospodarzy ? MKS Ikar Mielec (8 470) oraz Barakudę Starachowice (7 596).
W zawodach wzięło udział 92 młodych pływaków z 13 klubów z obu okręgów. Indywidualnie z bardzo dobrej strony w Mielcu zaprezentowała się Malwina Szafrańska, która wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki imprezy. Wysoko wśród dziewcząt uplasowały się też Anna Menducka (3), Zuzanna Kamińska (4) i Alicja Sulik (9) oraz Jakub Kotwica wśród chłopców (6). Na podium w Mielcu stawali:
100 m motylkowy dziewcząt: 1.Malwina Szafrańska 1:12.14; 2.Zuzanna Kamińska 1:20.27
100 m motylkowy mężczyzn: 2.Jakub Kotwica 1:17.63
100 m klasyczny dziewcząt: 1.Zuzanna Kamińska 1:27.53; 2.Alicja Sulik 1:30.50; 3.Anna Menducka 1:32.43
400 m dowolny dziewcząt: 1.Malwina Szafrańska 4:51.48; 3.Anna Menducka 5:20.27
4 x 50m dowolny: 1.KSZO 1 (Malwina Szafrańska, Zuzanna Kamińska, Anna Menducka, Jakub Kotwica) 2:08.41
100 m dowolny dziewcząt: 1.Malwina Szafrańska 1:06.53; 2.Zuzanna Kamińska 1:10.78
100 m dowolny chłopców: 3.Jakub Kotwica 1:09.40
200 m klasyczny: 1.Zuzanna Kamińska 3:04.38; 2.Anna Menducka 3:13.10; 3.Gabriela Górniak 3:16.68
100 m grzbietowy: 3.Alicja Sulik 1:20.32
200 m zmienny dziewcząt: 1.Malwina Szafrańska 2:38.15; 3.Anna Menducka 2:52.11
4×50 m zmienny: 1.KSZO 1 (Malwina Szafrańska, Jakub Kotwica, Zuzanna Kamińska, Anna Menducka) 2:24.21
Miejsca tuż poza podium zajmowali: Jan Błasiak, Gabriela Górniak, Wiktoria Pomykała, Marta Karwacka, Mikołaj Mazan, Miłosz Gunia, Maja Bielecka, Miłosz Gunia.