Trwają rozgrywki Ostrowieckiej Ligi Tenisowej

Mecze z ubiegłego tygodnia

EKSTRAKLASA. Do zmiany lidera doszło w ekstraklasie Ostrowieckiej Ligi Tenisowej. Po wygranych 6-0, 6-1 z Pawłem Barańskim i 6-1, 6-2 z Dariuszem Cichońskim prowadzenie w rozgrywkach objął Zbigniew Jopek. Ożarowianin imponuje wysoką formą i może poważnie zagrozić Maciejowi Nowakowi i Zbigniewowi Dąbrowskiemu w walce końcowy tryumf w lidze. Faworyci jednak nie zamierzają odpuszczać. Maciej Nowak pokonał Piotra Oparowskiego 6-1, 6-2, a Zbigniew Dąbrowski zwyciężył Dariusza Kiljańskiego 6-4, 7-5. Swoje trzy grosze z pewnością będzie chciał wtrącić Łukasz Ligocki, który pewnie wygrywa kolejne mecze. Tym razem Łukasz pokonał Romana Jagodzińskiego 7-5, 6-1 i Sławomira Młodawskiego 7-5, 3-6, 6-4. Pierwsze wygrane w rozgrywkach odnieśli Piotr Oparowski i Kamil Kozakiewicz. Oparowski w derbach powiatu opatowskiego pokonał Andrzeja Janika 6-4, 6-2. Kamil Kozakiewicz wygrał z Olafem Zawadzkim 7-6, 6-0. W innym ciekawym meczu Sławomir Młodawski pokonał Dariusza Kiljańskiego 6-3, 6-2. W tabeli prowadzi Zbigniew Jopek – 18 pkt. przed Maciejem Nowakiem – 15 pkt., Łukaszem Ligockim – 14 pkt. i Zbigniewem Dąbrowskim – 12 pkt.

zagożdżon
I LIGA. Damian Bęben został nowym liderem I ligi. W zeszłym tygodniu Damian pokonał Sebastiana Dwojaka 7-5, 6-1 i Arkadiusza Malanowicza 6-4, 6-2. Tenisista z Waśniowa będzie należał do faworytów walki o ekstraklasę. Dużą chęć powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej wyraża Krzysztof Reszka. Wygrana 6-1, 6-1 z Arkadiuszem Malanowiczem była już trzecim triumfem Krzyśka w tegorocznych rozgrywkach. Dzięki zwycięstwom 6-4, 6-1 z Arkadiuszem Malanowiczem i 3-6, 7-5, 6-1 z Arturem Kaczorem na trzecie miejsce w tabeli awansował Sebastian Dwojak. Pierwsze wygrane w sezonie zanotowali Artur Kaczor i Robert Michalak. Artur wygrał 6-3, 6-2 z Rafałem Lipczyńskim, a Robert pokonał 5-7, 6-4, 6-2 Zdzisława Kluska. W tabeli prowadzi Damian Bęben- 9 pkt. przed Krzysztofem Reszką – 8 pkt. oraz Sebastianem Dwojakiem i Rafałem Lipczyńskim – po 5 pkt.
II LIGA GRUPA A. Kolejne zwycięstwo odniósł Artur Kołodziej. Tenisista z Sandomierza pokonał Arkadiusza Dziewieckiego 6-0, 6-0 i objął prowadzenie w II lidze grupie A. Dwa zacięte mecze rozegrał Grzegorz Zagożdżon. Po trzysetowych bojach Grzegorz uległ Jarosławowi Golcowi 7-2, 2-6, 7-5 i Piotrowi Traczowi 4-6, 6-2, 3-6. Tym zwycięstwem Tracz zrewanżował się Zagożdżonowi za wcześniejszą porażkę w Pucharze Ligi. W tabeli prowadzą Artur Kołodziej i Arkadiusz Dziewiecki – po 6 pkt. przed Jarosławem Golcem, Piotrem Traczem i Grzegorzem Zagożdżonem – po 2 pkt.
II LIGA GRUPA B. W jedynym meczu II ligi grupy B Artur Kozieł pokonał Agatę Wiącek 6-0, 6-0. W tabeli prowadzi Artur Kozieł – 9 pkt. przed Norbertem Skoczylasem – 6 pkt., Wojciechem Żurkiem – 5 pkt. i Markiem Kaczmarczykiem – 1 pkt.
PUCHAR LIGI. Rozegrano kolejne mecze Pucharu Ligi. W najciekawszych spotkaniach Arek Malanowicz pokonał Asię Targowską 6-2, 6-2, a Jarosław Golec wygrał z Agatą Wiącek 6-0, 6-1. Mimo porażek panie zaprezentowały się z dobrej strony i pokazały wiele ciekawych zagrań.


Mecze z minionego tygodnia
Ostrowiecki finał w Starachowicach! Kolejny świetny występ zanotowali Zbigniew Dąbrowski i Maciej Nowak. Ostrowczanie zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii +40 Turniej Tenisa Ziemnego w Starachowicach. Zawody miały bardzo mocną obsadę. Wzięło w nich udział wielu czołowych zawodników w regionie. W ćwierćfinale tenisiści O.S.T Winner pewnie wygrali swoje mecze. Zbyszek pokonał Andrzeja Mroczka 6-1, 6-2, a Maciek wygrał z Krzysztofem Rączy 6-1, 6-1. Znacznie trudniejszą przeprawę mieli nasi zawodnicy w półfinałach. Oba mecze zakończyły się w supertiebreakach. Nowak wygrał z dobrzem znanym w Ostrowcu Jackiem Rejczakiem 6-3, 6-7, 10-5. Dąbrowski po heroicznym boju pokonał Rafała Ucińskiego 6-1, 2-6, 16-14. W finale doszło do ostrowieckiego klasyka. W nim lepszy okazał się Dąbrowski. Wygrana 6-0, 6-4 dała Zbyszkowi końcowy triumf w imprezie.

Maciek i Zbyszek
EKSTRAKLASA. Miniony tydzień należał do Łukasza Ligockiego. Trzy kolejne wygrane dały Łukaszowi prowadzenie w ekstraklasie. Łukasz pokonał Andrzeja Janika 6-3, 6-0, Grzegorza Gromskiego 6-1, 7-5 i Dariusza Cichońskiego 6-2 7-5. Nie zwalnia tempa Zbigniew Jopek. Zwycięstwo 6-1, 6-3 nad Romanem Jagodzińskim było już ósmym triumfem ożarowianina w rozgrywkach. Po dwie wygrane zanotowali Sławomir Młodawski i Piotr Oparowski. Młodawski wygrał 6-3, 6-3 z Dariuszem Cichońskim i 6-2, 6-3 z Grzegorzem Gromskim. Oparowski pokonał 7-5, 6-2 Dariusza Kiljańskiego i 6-3, 6-4 Witolda Nowaka. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Grzegorz Gromski. Tenisista z Waśniowa po zaciętym meczu wygrał z Kamilem Kozakiewiczem 4-6, 6-4, 6-4. W tabeli prowadzi Łukasz Ligocki- 23 pkt. przed Zbigniewem Jopkiem- 21 pkt., Maciejem Nowakiem – 15 pkt. oraz Zbigniewem Dąbrowskim i Sławomirem Młodawskim – po 12 pkt.
I LIGA. Nowym liderem I ligi został Krzysztof Reszka, który po ciekawym meczu pokonał Rafała Lipczyńskiego 6-3, 6-4. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował Kamil Szmajda. We wtorek Kamil wygrał z Zdzisławem Kluskiem 6-2, 6-1. Dwa trzysetowe spotkania rozegrał Rafał Lipczyński. Oba mecze były bardzo zacięte. Rafał uległ Robertowi Michalakowi 6-3, 0-6, 3-6 i pokonał Bartosza Kitlińskiego 5-7, 6-3, 6-3. W tabeli prowadzi Krzysztof Reszka – 11 pkt. przed Damianem Bębnem – 9 pkt., Rafałem Lipczyńskim – 8 pkt. i Sebastianem Dwojakiem – 5 pkt.
II LIGA GRUPA A. Po zwycięstwie 6-1, 6-2 nad Arturem Majchrem na pozycję lidera II ligi grupy A powrócił Arkadiusz Dziewiecki. Niestety, był to jedyny mecz w tej grupie. W tabeli prowadzi Arkadiusz Dziewiecki – 9 pkt.. przed Arturem Kołodziejem – 6 pkt.. oraz Jarosławem Golcem, Piotrem Traczem i Grzegorzem Zagożdżonem – po 2 pkt.
II LIGA GRUPA B. W II lidze grupie B zwycięstwa odnieśli czołowi zawodnicy rozgrywek. Lider Artur Kozieł pokonał Joannę Targowską 6-0, 6-0, a Wojciech Żurek wygrał z Adrianem Golcem 6-0. 6-2. W tabeli prowadzi Artur Kozieł – 12 pkt. przed Wojciechem Żurkiem – 8 pkt., Norbertem Skoczylasem – 6 pkt. i Markiem Kaczmarczykiem – 1 pkt.
PUCHAR LIGI. W tym tygodniu odbyły się 2 mecze I rundy Pucharu Ligi. Artur Kołodziej pokonał Norberta Skoczylasa 6-2, 6-2, Sławomir Pożoga wygrał z Pauliną Glegołą 6-0, 6-0.
TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA OŻAROWA. Zapraszamy do udziału w V Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ożarowa. Zawody odbędą się w dniach 15-24 czerwca. Tradycyjnie areną zmagań tenisistów będą korty tenisowe na Stadionie Miejskim Alit Ożarów. Organizatorami imprezy są burmistrz Ożarowa i Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Przewidziano kategorie: singiel open, debel open, kobiety, dzieci i młodzież, mistrz gminy Ożarów. Turniej rozpocznie się losowaniem 15 czerwca o godzinie 17.00. Zgłoszeń można dokonywać pod numerami telefonów: 601083065, 507078060 i 603600416. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Złoto i srebro dla ALKA KOSMANA

IMG_0277Olsztyński Klub Tenisowy Jodłowa w Olsztynie gościł przedstawicieli mediów z całego kraju, którzy po raz 57 rozegrali Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w tenisie ziemnym

Wyjątkowo zadowolony jest z udziału w turnieju weteran ostrowieckiego tenisa Alek Kosman, który w kategorii 65+ pokonał kolejno Jerzego Banasia z Warszawy 6:3, 6:2; Jacka Lepiarza ? korespondenta z Berlina 6:3, 5:7, 10:1; Andrzeja Siezieniewskiego z Warszawy 6:3, 6:3, a finale Jacka Kotlarczyka z Łodzi 6:2, 6:4, zdobywając mistrzowski tytuł i ogromny puchar ufundowany przez prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Ostrowczanin wspólnie z Tomaszem Grabowskim z Poznania pokonali kolejno deble Piotr Jędroszczyk – Jacek Lepiarz 6:3, 6:2; Andrzej Siezieniewski ? Piotr Urbański 6:1, 6:2. W meczu finałowym w kategorii 110+ mistrzowski tytuł zdobył debel Tomasz Barański (mistrz Polski w kategorii open) ? Jacek Kotlarczyk, pokonując po bardzo wyrównanej grze debel Kosman/Grabowski 7:6, 7:5, który musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Turniej odbywał się przy pięknej, słonecznej pogodzie i temperaturze ponad 33 o C. Ostrowiecki tenisista pragnie podziękować dr Bożenie Kubickiej, która pomogła w przygotowaniu organizmu do rozgrywania meczów w ekstremalnych warunkach.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *