Będzie piąty sezon KSZO w siatkarskiej ekstraklasie!

Nie ma dnia, by nie zasypywano nas pytaniami o losy drużyny siatkarskiej KSZO.
Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nie było, nie ma i nie będzie zgody na sprzedaż licencji innemu klubowi na grę w Lidze Siatkówki Kobiet. Informacja, chyba od tygodnia, jest taka, że KSZO po raz piąty wystartuje w Lidze Siatkówki Kobiet. W jakim składzie? Z jakim trenerem? Tego nie wie jeszcze nikt. Najwięcej pracy zajmuje bowiem na razie sporządzenie bilansu finansowego i uruchomienie całej inżynierii finansowego wsparcia dla klubu.

Na pewno trenerem nie będzie Adam Grabowski, który prowadził KSZO w ubiegłym sezonie. Szkoleniowiec będzie pracował bowiem z pierwszoligową drużyną MKS Dąbrowa Górnicza.
Tymczasem z drużyną pożegnała się przyjmująca Natalia Skrzypkowska, która przenosi się do Radomki Radom. Radomki, która przejęła licencję Muszynianki Muszyna.
-Po sezonie pełnym zawirowań chcę Wam podziękować. Za to, że byliście z nami w wzlotach i upadkach. Za ten bardzo ciężki sezon 2017/2018, który przeżyliśmy razem. Do zobaczenia w następnym sezonie, ale już nie w barwach KSZO ? napisała na swoim fun page?u Natalia. -? W minionym sezonie grałam przeciwko Radomce, ale wtedy skupiałam się głównie na grze KSZO. Te mecze nie miały wpływu na mój tegoroczny wybór klubu. Lubię wyzwania i chciałam być częścią tego projektu. Nie będę ukrywała, że duże znaczenie miał fakt, że trenerem jest Jacek Skrok, który w zeszłym sezonie zrobił w Radomiu naprawdę niezłą robotę i bardzo się cieszę, że będę mogła z nim teraz współpracować. Transfer przebiegł szybko, bo nie zastanawiałam się długo nad ofertą.
Jak się dowiadujemy, ofertę radomskiego klubu miały lub jeszcze mają inne nasze zawodniczki.
Z wypożyczenia do KSZO wróciła do BKS Bielsko-Biała atakująca Aleksandra Wańczyk, która chyba będzie występowała w ekipie pierwszoligowej Solny z Wieliczki. Przypomnijmy, że wcześniej Joanna Ciesielczyk przeniosła się do pierwszoligowego AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Tylko jedna siatkarka, a konkretnie Olga Pawliukowska, która z reprezentacją Białorusi zajęła 6 miejsce w Złotej Lidze Europy, oficjalnie zadeklarowała chęć dalszej gry w KSZO.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Będzie piąty sezon KSZO w siatkarskiej ekstraklasie!

 • 12/06/2018 at 23:28
  Permalink

  Brawo dla miasta, że uratowali ten klub!!!

  Reply
 • 13/06/2018 at 16:30
  Permalink

  no fajnie niektore kluby zamkneli juz kadry na nastepny sezon a my nie wiemy nic-dosłownie:(

  Reply
 • 13/06/2018 at 16:39
  Permalink

  To już nasza taka tradycja że rozpoczynamy wszystko późno ale najważniejsze że będziemy grać w LSK

  Reply
 • 19/06/2018 at 21:20
  Permalink

  Życzę Wam jak najlepiej. Z drugiej strony nie macie składu ani trenera, czyli wszystko będzie się odbywało na „wariackich papierach”. Czy o to chodzi w sporcie? Moim zdaniem zarówno KSZO jak i Impel Wrocław będą najsłabszymi drużynami w LSK. Do tej dolnej grupy słabeuszy dołączy zapewne Legionovia i PTPS. Dwie drużyny z Łodzi, Chemik oraz Developres będą poza zasięgiem wszystkich. Choć w Budowlanych też podobno nie jest wesoło.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *