Pięściarze KSZO w Hali Legionów widzieli, jak Polska wygrywa z Turcją? 22:0!

Pięściarze KSZO, ci teraźniejsi i sprzed lat, sędziowie oraz działacze KSZO na czele z prezesem KSZO Piotrem Dasiosem i wiceprezesem klubu ds. boksu Łukaszem Dybcem wybrali się w sobotę do Kielc na mecz Polska ? Turcja w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.
Mecz oglądało około 1500 widzów.

34793181_1873977949318013_7881342026988388352_n
-Wyjazd na mecz, to forma nagrody dla naszych zawodników za postawę w mistrzostwach Polski i stworzenie możliwości podpatrywania najlepszych zawodników w kraju ? mówi Łukasz Dybiec.

dav

Mecz zapowiadano, jako szalenie trudną konfrontację naszej narodowej drużyny, tymczasem Polska wygrała? 22:0! Oczywiście, wynik powinien być inny, bo nie tylko nam wydaje się, że swoich walk nie wygrali ani Jóźwik, ani kielczanin Adamiec, ale nie zmienia to faktu, że, jak podkreśla trener naszej reprezentacji Karol Chabros, biało-czerwoni trafili z formą i zaboksowali akurat tego dnia optymalnie. Czterech z nich wszak zakończyło pojedynki przed czasem. Nawet nasz najcięższy pięściarz Adam Kulik, pieszczotliwie nazywany ?Godżillą?, który niegdyś przegrał z naszym Andrzejem Kołtonem i uchodził za osiłka bez techniki, dziś boksuje na znacznie wyższym poziomie, rozsądnie szafuje siłami i szuka miejsca do celnego ciosu.
Nasz szkoleniowiec mówi, że ostatnie występy na mistrzostwach Europy ćwierćfinalisty Jakuba Słomińskiego i brązowego medalisty Mateusza Polskiego napawają optymizmem. Ważne, że nasi pięściarze czynią postępy i niewykluczone, że kilku z nich pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

dav

Naszych pięściarzy komplementował także ostatni polski medalista olimpijski Wojciech Bartnik, który przy okazji złożył wpis w księdze pamięci KSZO, prowadzonej przez Jerzego Zajączkowskiego.
Przypomnijmy, że we wrześniu w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego Polska stoczy mecz z Serbią w Toruniu, a w październiku z Bułgarią w Ostrowcu Świętokrzyskim.

mde

Polska – Turcja 22:0. Wyniki poszczególnych walk:
49 kg Jakub Słomiński – Ramazan Ozbuganli – zwycięstwo Słomińskiego przez poddanie rywala w 2. rundzie
52 kg Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2:1
56 kg Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3:0
60 kg Adrian Kowal – Ahmet Cikot – zwycięstwo Kowala przez poddanie rywala w 3. rundzie
64 kg Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3:0
69 kg Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3:0
75 kg Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal wygrana Gołębiewskiego przez nokaut (KO) w 2. rundzie
75 kg Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3:0
81 kg Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3:0
91 kg Michał Soczyński – Genckan Yagmur – zwycięstwo Soczyńskiego przez poddanie rywala w 3. rundzie
+91 kg Adam Kulik ? Canberk Ertan 3:0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *