Grad medali i rekordy okręgu pływaków KSZO

W weekend na Pływalni Rawszczyzna odbywały się Letnie Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu.
Zawodnicy KSZO zdobyli w nich grad medali i pobili kilka rekordów okręgu.
Nasz klub w klasyfikacji punktowej zdobył 720 pkt. i zajął 1 miejsce, wyprzedzając Salos Cortile Kielce (612 pkt.) i Barakudę Starachowice (146 pkt.). W klasyfikacji medalowej młodzików pływacy KSZO także nie mieli sobie równych. Zdobyli 18 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych medali. Na kolejnych miejscach uplasowały się Korona Swim Kielce (8-6-2) i Salos Cortile Kielce (3-3-1). W klasyfi kacji medalowej open zwyciężył Salos (21-14-18) przed KSZO (15-19-15) i Barakudą (3-7-3).
W pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek uplasowały się cztery pływaczki KSZO ? na 3 miejscu Aleksandra Banaczkowska, na 4 Julia Szafrańska, na 7 Oliwia Kurasińska, a na 9 Adrianna Petrykowska. Z kolei w dziesiątce najlepszych zawodników mistrzostw znalazło się pięciu pływaków KSZO ? na 4 Patryk Stefański, na 5 Michał Klimas, na 6 Jan Król, na 8 Marcin Kesler, a na 9 Dawid Majsak.
W świetnej formie utrzymuje się nasz 13-letni pływak Bartosz Michta, który podczas zawodów pobił rekordy okręgu 13-latków na dystansach 50 m st. dow., 50 m st. mot. i 200 m st. zm. Adrianna Petrykowska ustanowiła nowy rekord 13-latek na 200 m st. zm., a Malwina na tym samym dystansie 12 ? latek. Dobrze popłynęły także sztafety. Chłopców na dystansie 4×100 m st. zm. w składzie Jan Król, Michał Klimas, Dawid Majsak, Patryk Stefański pobiła rekord okręgu 16 i 17-latków. Sztafeta dziewcząt w składzie Anna Menducka, Alicja Sulik, Zuzanna Kamińska, Malwina Szafrańska pobiła rekord okręgu 12-latek na 4×200 m st. dow. i 4×100 m st. zm.