W niedzielę trzecia odsłona MOSiRGutwinRun

W pierwszą niedzielę lipca odbędzie się 3. runda cyklu biegów ?VI MosirGutwinRun 2018 ? Półmaraton i Maraton na raty?. To ostatni moment, by wystartować w tegorocznej imprezie i zaliczyć start w czterech rundach, co jest warunkiem koniecznym, by zostać sklasyfikowanym.
Wzorem ubiegłym lat ideą imprezy jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Aby tego dokonać należy wziąć udział przynajmniej w czterech z sześciu zaplanowanych rund. Czterokrotny udział w biegu na 5 lub 10 kilometrów pozwoli na symboliczne zaliczenie odpowiednio półmaratonu lub maratonu. Na końcowy wynik złoży się suma czasów, a w przypadku udziału w większej liczbie rund (5 lub 6) pod uwagę brane będą cztery najlepsze wyniki. Do zaliczenia ?Półmaratonu na raty? zaproszeni zostaną też amatorzy marszów nordic walking, którzy biorą udział w konkurencji na dystansie 5km.
Pierwsi na starcie staną uczestnicy najdłuższego biegu, a więc 10-kilometrowego (godz. 9.30). O godzinie 11 odbędą się biegi dla dzieci na dystansach: 100 m (dla przedszkolaków), 300 m (szkoły podstawowe, klasy I-III) i 1000 m (szkoły podstawowe, klasy IV-VI). Po nich do rywalizacji staną uczestnicy biegu na dystansie 5 km oraz marszu nordic walking (godz. 11.30).
Przypomnijmy, że w 2. rundzie cyklu biegów ?VI MosirGutwinRun 2018 ? Półmaraton i Maraton na raty? po raz pierwszy więcej uczestników przyciągnął bieg na dystansie 10 km, niż ten o połowę krótszy. Drugą odsłonę Maratonu na raty najszybciej zaliczyli Kinga Kacuga (Bałtów) i Kacper Kwiecień (Ostrowiec Św.). W biegu na 5km triumfowali Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św.) oraz Mikołaj Sobolewski (Adamów, powiat starachowicki).


Do rywalizacji na 10 km, czyli biegu zaliczanego do ?Maratonu na raty?, stanęło 122 osoby. Zwyciężył ze sporą przewagą były pływak KSZO Ostrowiec Św., a obecnie biegacz górski Kacper Kwiecień. Na kolejnych miejscach finiszowali Michał Wojton z Juventy Kobex Starachowice i chodziarz Rafał Goławski reprezentujący WLKS Siedlce Iganie Nowe. Brązowy medalista Mistrzostw Polski w chodzie na 50 km już po raz drugi przemierzył około 200 kilometrów, by wziąć udział w biegach MosirGutwinRun. W minionym roku nie miał sobie równych podczas 5. rundy. Gdyby i tym razem pobiegł na zbliżonym poziomie czasowym, to mielibyśmy na finiszu pasjonującą walkę o zwycięstwo między nim i Kacprem Kwietniem. Większych emocji nie było w rywalizacji kobiet. Pochodzącą z Bałtowa Kinga Kacuga zanotowała na mecie ponad 5 minut przewagi nad drugą Natalią Gębką ze Starachowic i ponad 7 minut nad trzecią Anną Sadzą ze Skarżyska-Kamiennej.
Bieg na dystansie 5 km, czyli drugiej rundzie zaliczanej do ?Półmaratonu na raty?, zaliczyło 107 osób, a po piętach ?deptało? im 25 chodziarzy maszerujących z kijkami nordic walking. Swoje pierwsze zwycięstwo na Gutwinie zanotował triatlonista z Adamowa w Gminie Brody Mikołaj Sobolewski, który na mecie wyprzedził dwójkę ostrowczan Piotra Kiszkę i Andrzeja Leśniewskiego. I o ile pozycję 1 i 2 były raczej niezagrożone, to Leśniewski okazał się na mecie lepszy (decydował czas netto) zaledwie o 1 sekundę od Michała Wojtona z Juveny Kobex Starachowice. Wśród kobiet, podobnie jak w rywalizacji na 10 km, walka o podium rozstrzygała się na większych odstępach czasowych. Zwyciężyła ostrowczanka Dominika Łukasiewicz, która na mecie zanotowała czas lepszy od triumfatorki z ?dyszki? Kingi Kacugi dokładnie o 1 minutę. Na trzecim miejscu finiszowała instruktora ostrowieckich zajęć ?Biegam Bo Lubię? Izabela Komar (Nietulisko Duże w Gminie Kunów).
Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport ? organizator ogólnopolskiej akcji ?BiegamboLubię?.
Partnerem technicznym imprezy jest firma RFID Solutions, producent systemu do elektronicznego pomiaru czasu Gepard. Partnerami wspierającymi ?VI MosirGutwinRun 2018? są Sklep Sportowy Hi-Sport (os. Słoneczne 14), Sklep Sportowy Centrum Sport (ul. Okólna 5), Kijanka – Myjnia 24h (ul. Żabia), Hotel Accademia (Al. 3 Maja 13), Gościniec Bałtowski Zapiecek (Bałtów 169A), Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja (ul. Targowa 21), Centrum Rehabilitacji Markmed (ul. Iłżecka 31A), Zakład Produkcyjno ? Handlowy ?ADAX? (ul. Kilińskiego 49L), Strefa 21 (Świrna), Drogeria ?Laydies? (os. Słoneczne 14), Salon Komputerowy Render 2000 (ul. Siennieńska 38), Fitness Klub Centrum (os. Słoneczne 14), Skalski Piekarnia & Cukiernia (ul. Kilińskiego 20L), Max Elektro Elektrodom (os. Słoneczne 17), Hurtownia Signal (ul. Kilińskiego 35B), Impuls Gym & Fitness (os. Stawki 33), Pizzeria DaGrasso (ul. Wardyńskiego 3), Restauracja Mc Donald?s (Al. 3 Maja 15), Polskie Srebro Złoto Świata (ul. 11 listopada 6, ul. Mickiewicza 30), Sklep Miks Meat (Al. 3 Maja 14), Agencja Reklamowa KreoGRAF (ul. Orla 3), Galeria Mebli Arkadia (ul. Żabia 11).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *