10 naszych klubów sportowych pozyskało rządowe wsparcie

10 naszych klubów, po 5 z powiatów ostrowieckiego i opatowskiego, otrzymało po 10 tys. zł z rządowego programu ?Klub?.
Z terenu powiatu ostrowieckiego rządowe wsparcie uzyskały takie kluby, jak piłkarskie Stal Kunów i Świt Ćmielów, Integracyjny Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy Debiut Ostrowiec Świętokrzyski, siatkarski UKS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski i Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner, natomiast z terenu powiatu opatowskiego takie kluby piłkarskie, jak Ester Wojciechowice, Cukrownik Włostów, OKS Opatów, Strażak Bidziny i Marol Jacentów.
Wszystkie kluby są jednosekcyjne. Rządowy program ?Klub? to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami programu są dzieci i młodzież do 18 roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu oraz wynagrodzenie trenerów.
Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na realizację programu przeznaczono 40 mln zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *