Przedwakacyjna wymiana ciosów. Pięściarze KSZO startowali w kilku pięściarskich turniejach

W gminie Mełgiew z okazji Dnia Sportu wystąpiło dziewięcioro zawodników KSZO, podopiecznych trenerów Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca. Oto wyniki walk:
*48 kg. Emilia Nowakowska (KSZO) pokonała Julię Olszową (Avia Świdnik) przez RSC W 3 rundzie. Emilia zdobyła nagrodę za najlepszą zawodniczkę turnieju *54 kg. Natalia Kaniewska (KSZO) pokonała Weronika Rożek (Gwarek Łęczna) *54 kg. Wiktoria Dziekan (KSZO) pokonała Agnieszkę Skibę (Chełm) *Bartosz Dziadowicz (KSZO) zremisował z Patrykiem Haraźnym (KSZO) *48 kg. Jakub Stojek KSZO zwyciężył walkowerem Rafała Zielińskiego z Kraśnika *Patryk Lewczuk (KSZO) zwyciężył przez KO w 2 rundzie Bartłomieja Prusa (Avia Świdnik) *Mateusz Molendowski (KSZO) pokonał Wojciecha Budzyłę z Gwarka Łęczna *Kacper Ożygała (KSZO) uległ Mateuszowi Drogmiereckiemu (Avia Świdnik).
W Katowicach odbyły się III Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie z udziałem dwóch pięściarzy KSZO, którzy ? niestety ? odpadli w ćwierćfinałach. W wadze do 69 kg reprezentujący Wszechnicę Świętokrzyską Damian Falecki przegrał z Konradem Białasem z AWF Katowice, natomiast w wadze do 81 kg Damian Kaczorowski (PWSZ Tarnobrzeg) przegrał z Konradem Kaczmarkiewiczem (Uniwersytet Szczeciński).
W Busku Zdroju nasi pięściarze startowali z kolei w I Memoriale Józefa Grudnia. Na te zawody trener Ireneusz Tracz zabrał Alberta Orła i Kacpra Łobasa. Albert, niestety, nie walczył, ponieważ przeciwnik pięściarza z Ostrowca nie dojechał. Kacper Łobas w wadze do 70 kg zremisował z miejscowym zawodnikiem.
-Dziękujemy Gminie Ostrowiec za wsparcie, jakie otrzymujemy dla naszego klubu ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ?Pierwsza cześć sezonu 2018 roku była bardzo udana. Pięściarze KSZO zdobyli 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy mistrzostw Polski. To bilans, jaki do tej pory udało nam się zanotować. W lipcu planujemy trzytygodniową przerwę regeneracyjną. W sierpniu wracamy do ciężkich treningów, Chcemy wyjechać na dwa obozy, aby przygotować się do drugiej części sezonu. Wyjazd na zawody naszych pięściarzy był możliwy dzięki wsparciu Piekarni Skalski Grzegorza Skalskiego, Ciesielni Mirosława Nowocienia i w szczególności Radosława Miśkiewicza z firmy Activ Zone, który od 10 lat pomaga naszym zawodnikom, służy specjalistycznymi poradami, wspomaga pięściarzy KSZO suplementami diet. Dzięki takim działaniom nasz klub może się w dalszym ciągu rozwijać i utrzymywać tak wysoki poziom sportowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *