Sukces sióstr Bugajskich

Sukcesem zakończył się udział Natalki Bugajskiej i Dominiki Bugajskiej w XIV Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki ,,Śpiewajmy Razem? w Radomiu.
Obie podopieczne Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej zajęły w swoich kategoriach wysokie miejsca -Natalka pierwsze, a Dominika drugie.
Na scenie sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu wystąpiło ponad stu wykonawców z Polski. W konkursie śpiewały przedszkolaki, a także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prezentowali się soliści, a także grupy wokalne i grupy wokalno – instrumentalno – taneczne. Festiwal odbywał się przez dwa dni. Pierwszego dnia miały miejsce przesłuchania konkursowe, natomiast dzień później odbył się uroczysty koncert galowy, połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Przed koncertem laureatów odbyły się warsztaty wokalne dla uczestników festiwalu umożliwiające integrację uczestników. W każdej kategorii przyznawane były podwójne miejsca (jedno dla osoby niepełnosprawnej, drugie dla zdrowej). W jury zasiadły osoby ściśle powiązane z muzyką.
Natalka, uczennica Szkoły Podstawowej na Janiku występowała w drugiej kategorii i zaśpiewała piosenkę ,,Moda na zdrowie? z repertuaru Jana Wojdaka. Swój występ wzbogaciła układem akrobatycznym który przygotowała w klubie Black & White pod okiem Joanny Kępy.
Dominika, uczennica II LO śpiewała w trzeciej kategorii i wykonała piosenkę ?Nie ma jak pompa? z repertuaru Maryli Rodowicz.
– Jest to dla nas bardzo ważne osiągnięcie i miło będziemy wspominać ten konkurs, ponieważ organizatorzy przygotowali wszystko na najwyższym poziomie, a festiwal był okazją do poznania i zintegrowania się z osobami niepełnosprawnymi- mówią siostry Bugajskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *