Mundurowi uratowali życie 26-letniemu ostrowczaninowi

W dniu 29 czerwca 2018 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim uratowali życie 26?letniemu ostrowczaninowi, który próbował popełnić samobójstwo.
-Ok. godz. 9.30, z dyżurnym ostrowieckiej komendy skontaktował się mężczyzna, który poinformował, że jego 26-letni syn przysłał mu wiadomość SMS, z treści której wynikało, że zamierza odebrać sobie życie ?mówi sierżant sztabowy Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodał, że jego syn wynajął pokój w jednym z hoteli na terenie miasta.
Policjanci z ogniwa patrolowo ?interwencyjnego szybko ustalili, że w jednym z pokoi faktycznie zamieszkuje 26-latek. Pobiegli pod drzwi pokoju, których nikt nie otwierał.
-Wtedy jeden z policjantów wszedł na dach budynku, skąd przez okno zajrzał do pokoju i potwierdził obecność w nim mężczyzny ?dodaje S. Kaniewski. Drugi z funkcjonariuszy wyważył drzwi do pokoju. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali załogę karetki pogotowia.
Dzięki zdecydowanej postawie i sprawnym działaniom sierż. szt. Roberta Wiącek oraz sierż. Marcina Bis nie doszło do tragedii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *