Wakacje w mieście. Listy na półkolonie już zamknięte

Z wakacji bardzo cieszą się uczniowie, ale rodzice już trochę mniej. Przynajmniej ci, którzy pracują.
Pół biedy, jak dzieckiem może zaopiekować się babcia, dziadek czy ciocia. A co, gdy w pobliżu nie ma bliskiej rodziny lub także jest zajęta. Pozostaje szukać miejsca na półkoloniach. O tym jednak, o tej porze rodzic może już zapomnieć. Listy na wszystkie półkolonie, które są organizowane na terenie miasta, zostały zamknięte.
Jak poinformowała nas Beata Barska -Jagiełło z Polskiego Czerwonego Krzyża, który prowadzi świetlice środowiskowe, na tę chwilę nie dysponują ani jednym wolnym miejscem na półkolonie.
-W lipcu świetlice środowiskowe będą działać przy szkołach podstawowych nr 7, nr 10, nr 14 i nr 9 ? mówi B. Barska ?Jagiełło. W sierpniu półkolonie organizujemy w świetlicach przy szkołach nr 1, nr 3, nr 4, nr 5. Listy zostały już zamknięte. Przyjęliśmy grupy liczące ponad 30 dzieci.
W ramach półkolonii w świetlicach środowiskowych będą prowadzone zajęcia sportowe, plastyczne, artystyczne, ale także będą organizowane wyjścia na miasto i wycieczki. W tym roku PCK przeprowadzi także 12 warsztatów tematycznych, wśród których znajdzie się mały ratownik czy kino zdrowego smakosza. Dziecko może brać udział w półkoloniach w godz. 9 -14. PCK zapewnia drobne posiłki i napoje. Pobyt dziecka jest bezpłatny.
-Problemem jest ograniczona liczba miejsc, codziennie odbieramy telefony z pytaniami o półkolonie, niestety już nikogo nie możemy przyjąć – mówi B. Barska ?Jagiełło.
O półkolonie w ODS Malwa na os. Stawki rodzice już dopytywali na początku maja. Jak przyznaje dyrektor placówki Robert Cedro, zajęcia zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd powstała nawet lista rezerwowa.
-ODS Malwa organizuje 2 turnusy półkolonijne – mówi R. Cedro. Przyjęliśmy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jeden turnus liczy 25 dzieci. Ruszyliśmy już 2 lipca. Półkolonie potrwają do 13 lipca. W programie mamy zajęcia świetlicowe, wyjścia na miasto, zabawę z robotami, zajęcia taneczne oraz basen. Jedziemy także poza miasto do gospodarstwa agroturystycznego Oceaniki za Kielcami, gdzie dzieci zobaczą podwodny świat i do Krainy Zabaw w Pacanowie.
Rodzice za udział swoich dzieci w półkoloniach w Malwie zapłacą 80 zł w przypadku, kiedy są członkami spółdzielni Krzemionki, a pozostali 100 zł.
Z kolei Osiedlowy Dom Kultury na ul. Wspólnej organizuje 3 dwutygodniowe turnusy półkolonijne.
-Na brak zainteresowania półkoloniami nie narzekamy – mówi kierownik działu społeczno- kulturalnego przy Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Beata Anasiak. Łącznie przyjęliśmy 42 dzieci. Pobyt dzieci jest w godzinach od 9.00 do 15.00 i jest bezpłatny. Z wyjątkiem opłat podczas wyjść, czy to na basen, do muzeum, kina i czy za przejazd autobusem.
W programie ODK znajdą się także zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne, wyjścia do biblioteki i Fiku Miku. Półkolonie w ODK są organizowane dla dzieci mieszkających na terenie osiedli Pułanki, Słoneczne, Sienkiewiczowskie oraz Spółdzielców dawne XXV-lecia.
Już po raz kolejny półkolonie zorganizowało Stowarzyszenie na rzecz dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 (na zdjęciu). Jak poinformowała nas prezes stowarzyszenia, kierownik półkolonii Katarzyna Zięba, zostało zorganizowane 3 turnusy. Pierwszy właśnie się skończył.
-Przyjmujemy dzieci od klasy 0 do 12 lat, w godzinach 9.00 ? 14.00 – mówi K. Zięba. Pobyt dziecka jest płatny 150 złotych. Zapewniamy słodką bułeczkę i wodę oraz liczne atrakcje, jak rozgrywki, zajęcia plastyczne, muzyczne, mieliśmy wykład multimedialny o Francji. W programie także są wyjścia na basen, do kina, wycieczka autokarem do Iłży i przejazd kolejką do Marcul, wycieczka do wioski Indiańskiej w Zielonce czy do gospodarstwa agroturystycznego, a także wyjście do pizzerii. Każdy turnus zapewnia inne atrakcje.
Alternatywą do wspomnianych półkolonii mogą być także zajęcia w Akademii Nauk, w Świecie Robotyki czy w kompleksie turystycznym w Bałtowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *