Wyprawa do Paryża

W dniach od 5 do 16 lipca reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim weźmie udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej kobiet ?VOLLEY CULTURE PARIS 2018 International Tournament for girls under 20 years old?.
To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, która jako jedyny reprezentant z Polski otrzymała po raz drugi zaproszenie do Paryża Przez dziesięć dni nasze zawodniczki rywalizować będą z gospodarzem turnieju: zespołem Sport Club Nord Parisien, reprezentantem Hiszpanii Volley Madryt, angielskim Richmond Volleyball, słoweńskim ATK Ggrosulpie oraz litewskim zespołem SM Tauras VTC. Pomimo, że sezon halowy dziewczyny zakończyły udanym startem w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Wieliczce, dla zawodniczek potrwa on jeszcze trzy tygodnie.


– Bardzo się cieszę, że w ubiegłym roku SMS Ostrowiec zaprezentował się z dobrej strony, co zaowocowało tym, że do tegorocznych rozgrywek Prezydent SPORTING CLUB NORD PARISIEN, M. Dhakouane ENNIFAR, ponownie zaprosił nasz zespół- podkreśla trener SMS Ostrowiec Rafał Dytkowski, który odpowiada za przygotowania i organizację wyjazdu.- To zaproszenie i udział w turnieju są wspaniałą okazją do promocji naszej szkoły i powiatu ostrowieckiego w Europie.
-Strona francuska w części pokrywa koszty pobytu w Paryżu naszej ekipy. Jednak wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie powiatu ostrowieckiego, który przeznaczył dodatkowe środki na sfinansowanie pobytu zespołu SMS Ostrowiec we Francji – podkreśla dyrektor SMS, Anna Trojanowska.
– Do imprezy wyselekcjonowaliśmy reprezentację 14 dziewcząt z klas siatkarskich Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, które mają nie tylko najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe. Ten wyjazd, to także nagroda dla zawodniczek osiągających bardzo dobre wyniki dydaktyczne ? wyjaśnia Rafał Dytkowski. ? Jest to również forma docenienia ich ciężkiej pracy, którą wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacja do dalszej pracy w nadchodzącym sezonie.
SMS w Paryżu reprezentować będą: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Nicola Chruściel, Aneta Kasprowicz, Julia Zapała, Weronika Cuper, Magdalena Surdy, Natalia Szymańska, Marta Majewska, Katarzyna Kostucha, Maja Mazur, Joanna Guz, Zuzanna Stachura oraz trenerzy: Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *