Solo i w tercecie

Ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy oddalają się w kierunku centrum miasta.

-Policyjny patrol spostrzegł na jednej z ulic miasta, jak odpowiadające rysopisowi trzy osoby zostały zatrzymane przez będącego w czasie wolnym od służby funkcjonariusza ogniwa patrolowo interwencyjnego ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Byli to ostrowczanie: 20-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 26 i 17 lat. Najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był przez jeden z ośrodków wychowawczych z terenu miasta.

Policjanci ustalili, że w dniach 3 i 4 lipca 2018 r. te trzy osoby dokonały kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 300 zł. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 17 latek w okresie od maja do lipca br. na terenie miasta dopuścił się jeszcze innych kradzieży artykułów spożywczych oraz pieniędzy z miejscowych sklepów na łączną kwotę blisko 600 zł. Ponadto mężczyzna w maju br. był sprawcą kradzieży trzech rowerów z terenu miasta, a w czerwcu dopuścił się kradzieży rozbójniczej na 13-letnim mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego.

17-latek ma zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *