Pływacka flota KSZO powalczy na Rawszczyźnie w Mistrzostwach Polski 16-latków

W najbliższy weekend, w dniach od 13 do 15 lipca, na Pływalni Rawszczyzna rozgrywane będą Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu. Liczną reprezentację wystawią na te zawody gospodarze ? KSZO Ostrowiec Św.
Trenerzy ostrowieckiego klubu Marcin Maliński i Marcin Piwnik zgłosili do mistrzostw aż 14 osób do konkurencji indywidualnych oraz 6 drużyn sztafetowych (po 3 męskie i żeńskie). KSZO reprezentować będą Paulina Boroń, Natalia Przygoda, Jan Król, Jakub Kaczmarczyk, Jakub Wykierski, Daniel Auguścik, Karolina Kowalska, Aleksandra Banaczkowska, Dawid Majsak, Michał Klimas, Bartosz Świątek, Paweł Kępiński, Oliwia Kurasińska, Marcin Kesler. Miejsce w męskiej sztafecie 4x100m stylem zmiennym ma mieć zarezerwowane ponadto Jakub Wilk. I to właśnie w tej sztafecie, wzmocnionej niedawno wyróżniającymi się zawodnikami z regionu świętokrzyskiego ? Janem Królem (wcześniej MOSiR Kielce) i Dawidem Majsakiem (wcześniej Centrum Staszów), trenerzy KSZO upatrują największą medalową szansę gospodarzy.
Ostrowieckie mistrzostwa zaplatane są na sześć bloków (poranne eliminacje i popołudniowe finały) rozdzielonych na trzy dni startowe. Na Pływalni Rawszczyzna spodziewanych jest ponad 400 zawodników z ponad 100 klubów z całego kraju.
Kalendarzyk zawodów:
13 lipca (piątek) ? 9.00 eliminacje, 16.45 uroczyste otwarcie, 17.00 finały
14 lipca (sobota) ? 9.00 eliminacje, 17.00 finały
15 lipca (niedziela) ? 9.00 eliminacje, 16.00 finały

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *