Błyskawiczna pomoc chorej kobiecie

Patrolujący drogę wojewódzką: mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, zauważyli jak osobowy Peugeot wyprzedzał dwa pojazdy na łuku drogi. Był 8 lipca 2018 r., godz. 18.40, postanowili więc sprawdzić, co się dzieje?

-Gdy mundurowi wychodzili z radiowozu, z zatrzymanego auta wybiegł mężczyzna, krzycząc, że wiezie żonę do szpitala, gdyż nie może ona złapać oddechu ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi natychmiast pobiegli do kobiety i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponieważ stan zdrowia kobiety wymagał szybkiego transportu do szpitala, mundurowi przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o przewiezieniu 27? latki do szpitala.

Mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilkunastu minutach dowieźli kobietę na miejsce, gdzie przekazali pod opiekę lekarzy. Dzięki ich błyskawicznej reakcji, kobieta uzyskała natychmiastową pomoc. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *