Kamil Zieliński wśród najlepszych kolarzy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Kamil Zieliński, przygotowujący się do startu w Tour de Pologne, świetnie spisał się w XXIX Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.
Nasz kolarz zajął w nim w klasyfikacji generalnej wysokie, 4 miejsce. Tegoroczny wyścig liczył 5 etapów: Sanok ? Sędziszów Małopolski, Strzyżów ? Krosno, Jasło ? Stalowa Wola, Nowy Sącz ? Jaworzno, Kielce ? Łódź. Podczas rywalizacji kolarze przejechali pięć etapów na terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, przemierzając blisko 800 km.
Pierwszy dzień wyścigu przyniósł dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny mogli zaprezentować przede wszystkim górale. Przed południem zaplanowany został etap Sanok ? Sędziszów Małopolski, a po południu Strzyżów ? Krosno. W przedpołudniowej rywalizacji Kamil finiszował na 9, a w popołudniowej na 4 miejscu, awansując w klasyfikacji generalnej na 3 pozycję. Na dodatek wygrał prestiżową premię górską w Zamku Kamieniec. Tracił do lidera 10 sek.
Drugi dzień zmagań przyniósł etap Jasło ? Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonali dystans 145,6 km. Kamil wygrał lotny finisz w Wiśniowej, a po trzech rundach walki na ulicach Stalowej Woli minął linię mety na 26 pozycji. Utrzymał 3 miejsce w klasyfikacji.
W trzecim dniu rywalizacji kolumnę wyścigu czekała przeprowadzka na start do Małopolski na czwarty, najdłuższy etap z Nowego Sącza do Jaworzna, liczący 199,9 km. Ostrowiecki kolarz wygrał dwie premie w Kobielniku. Na kresce był czwarty, a w generalce ze stratą 14 sek. utrzymywał 3 pozycję.
Piąty etap wyścigu prowadził z Kielc do Łodzi. Tym razem Kamil skupił się na finiszu na ulicy Piotrkowskiej. Zajął w nim 6 miejsce. Pechowo spadł w klasyfikacji generalnej z 3 na najbardziej niechciane przez sportowców 4 miejsce, bo wyprzedził go dzięki bonifikatom Belg Van Poucke z Lotto Soudal, który był drugi na linii mety.
Do czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej Kamil dołożył 4 miejsce w klasyfikacji punktowej i 6 miejsce w klasyfikacji górskiej wyścigu. Dzięki jego wspaniałej jeździe Hurom Team, którego barwy reprezentuje, wywalczył w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.