Jerzy Brzęczek poprowadzi reprezentację Polski! Andrzej Kobylański: -Bardzo się z tego wyboru cieszę!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek.
Dowiadujemy się, że oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o 12.30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy.
Wśród tych, którzy pierwsi mówili o kandydaturze Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski był Andrzej Kobylański, który przed kilkoma tygodniami w wywiadzie dla naszej gazety powiedział:
-Najprościej jest w tej sytuacji zażądać czyjeś głowy. Tymczasem zaraz mamy rozgrywki Ligi Narodów i eliminacje do mistrzostw Europy. Każdy wie, jak wygląda podwórko naszych trenerów. Uważam, że Adam Nawałka jest dobrym fachowcem. Być może w ostatnich meczach faktycznie się pogubił, ale to wciąż najlepszy trener w Polsce. Owszem, są trenerzy równie zdolni, ale w mojej opinii jeszcze nie na tyle dojrzali, by prowadzić reprezentację. Wiem, że mówi się o Michale Probierzu, ale w przyszłości w roli selekcjonera widziałbym Jerzego Brzęczka.
No i się spełniło…

-Bardzo się z tego wyboru cieszę – mówi Andrzej Kobylański, który z Jerzym Brzęczkiem zdobywał srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. -Byłem przekonany, że jeśli Adam Nawałka zrezygnuje, to Jurek obejmie kadrę.

47-letni Jerzy Bręczek karierę piłkarską rozpoczynał w Olimpii Truskolasy, skąd trafił do Rakowa Częstochowa. Pierwszym jego klubem na seniorskim poziomie była Olimpia Poznań, w której zadebiutował w ekstraklasie. Po kilku latach przeniósł się do Lecha Poznań, a stamtąd do Górnika Zabrze i GKS Katowice. W 1995 roku wyjechał za granicę, gdzie spędził kolejne 12 lat. Przywdziewał barwy austriackich Tirolu Innsbruck, LASK Linz, Sturmu Graz i FC Kaernten, a także izraelskiego Maccabi Hajfa. W 2007 roku powrócił do Polski, by założyć koszulkę Górnika Zabrze. Karierę piłkarską zakończył dwa lata później w Polonii Bytom.
Jerzy Brzęczek ma za sobą bogatą karierę reprezentacyjną. Z kadrą młodzieżową na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie sięgnął po srebrny medal. W pierwszej reprezentacji rozegrał 42 spotkania, zdobywając cztery bramki. Szczególnie pamiętna była ta zdobyta w meczu z Anglią na Wembley.
Z kolei karierę trenerską rozpoczynał w roli asystenta w Polonii Bytom. Później samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. W minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock, z którą zajął piąte miejsce w Lotto Ekstraklasie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *