Pobili i okradli kompana od kielicha

W dniu 12 lipca policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju w wieku 28 i 34 lat.
Obaj ? na wniosek prokuratora ? zostali przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
-Do zdarzenia doszło w połowie czerwca 2018 r. na terenie Parku Miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynika z ustaleń policjantów, 27-latek siedzący na jednej z ławek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej spożywał alkohol. Po chwili wywiązała się pomiędzy nimi sprzeczka, w trakcie której pokrzywdzony został kopnięty przez jednego ze sprawców w twarz. Następnie drugi z agresorów zabrał mu telefon komórkowy wraz ze słuchawkami, po czym napastnicy oddalili się.
Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy. Jak ustalili, sprawców rozboju było dwóch. Jeden z nich pobił pokrzywdzonego, a drugi go okradł. Obaj też zostali zatrzymani. Za tego typu przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *