Nowe siatkarki w KSZO

Jak już informowaliśmy, prezes siatkarskiego KSZO S.A. Mirosław Buszkiewicz, w ciągu kilku dni swej działalności zakontraktował trenerów.
? Rozmowy trwały zaledwie dwa dni ? zdradza prezes. ? Maciej Bartodziejski to trener, który pracował już w Orlen Lidze, jest ambitny i dostał od nas szansę. Na pewno ją wykorzysta. Egor Pimahin z kolei ma zająć się nie tylko pracą przy pierwszym zespole, ale będzie trenerem i opiekunem utalentowanych siatkarek ze Wschodu, które sprowadziliśmy do naszego klubu.
Mówiąc o zawodniczkach ze Wschodu prezes Buszkiewicz ma na myśli młode i perspektywiczne Białorusinki, które od września rozpoczną naukę w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jedna z nich to atakująca Anastazja Bazyk (185 cm), uznana za wielki talent, który miał być włączony do kadry mistrza Białorusi, Minchanki Mińsk. Druga, to środkowa Daria Khokicz (183 cm).

A.Wołoszyn (fot. www.lsk.plps.pl)
A.Grzechnik (fot. www.azs.gliwice.pl)
A.Trach (fot. www.azs.gliwice.pl)

Prezes Buszkiewicz kompletuje już skład i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Jeśli chodzi o zawodniczki, to prezes spodziewa się dziś podpisać kontrakty z dwoma zawodniczkami. Mowa o libero Oldze Pawliukowskiej i środkowej Justynie Wojtowicz, a na dniach z doświadczoną, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej Agnieszką Wołoszyn, która ostatnio występowała w I lidze w barwach Energetyka Poznań, a wcześniej w łódzkich klubach: Budowlanych i ŁKS. Bliska porozumienia z klubem jest dotychczasowa nasza rozgrywająca Marta Biedziak.
W ekipie KSZO zagrają także Anna Grzechnik i Anastasia Trach. Obie grały ostatnio w AZS Politechnika Gliwice. Grzechnik, to 20-letnia, mierząca 182 cm wzrostu przyjmująca. Trach, to 30-letnia ukraińska atakująca, która ma za sobą występy na parkietach w Turcji, Kazachstanie, Rumunii i Słowacji. Trach w ostatnich tygodniach występowała na Filipinach, zdobywając średnio ponad 15 punktów w meczach.

A.Sash (fot.playersdegie.pl)

Barwy pomarańczowo – czarne przybierze także Anastasia Sash – białoruska, 22-letnia rozgrywająca, która występowała w takich klubach, jak Pribuze Brest, Azerrail i Lokomotiv Baku oraz niemieckim VfB Suhl Lotto Thüringen.

P.Słonecka

KSZO pozyska także Paulę Słonecką – byłą zawodniczką KSZO, która ostatni sezon spędziła w krakowskiej Proximie.
Prezes Buszkiewicz jest bliski sfinalizowania w najbliższych dniach kolejnych transferów.
? Przeprowadziłem około 20 rozmów. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zostanie skompletowana cała kadra.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *