„Body Art” w Rynku

„Body Art” to wydarzenie zorganizowane przez ostrowiecką młodzież w ramach programu „Mania Działania”, które zaplanowano na nadchodzący weekend.
„Mania Działania” to program grantowy, realizowany od kilku lat w województwie świętokrzyskim, którego celem jest aktywizacja społeczna młodzieży oraz promocja wolontariatu młodzieży na rzecz społeczności lokalnej. W ramach tego programu lokalne inicjatywy młodzieżowe uzyskują finansowe i merytoryczne wsparcie.
W roku bieżącym w program „Mania Działania” włączyła się Gmina Ostrowiec i zleciła Stowarzyszeniu Nie z tej Bajki realizację zadania publicznego pod tą nazwą. W maju odbył się konkurs, na który grupy młodzieżowe przysłały własne pomysły na działanie z określonym harmonogramem i budżetem wydarzenia. Z dziesięciu ofert wybrane zostały cztery, które otrzymały dotację w wysokości 1000 zł każdy (dwa kolejne wydarzenia w ramach ostrowieckiej „Manii Działania” odbędą się w sierpniu, o czym będziemy jeszcze informować).
W najbliższy piątek 20 lipca br. Grupa Artystyczna zaprasza na otwarcie stworzonej przez siebie wystawy pt. „Body Art”, która odbędzie się o godzinie 17.30 w niecodziennej, specjalnie na ten cel pozyskanej, lokalizacji – Rynek 50. „Body Art” to multimedialna wystawa artystyczna, oparta o nowe środki wyrazu, wywodzące się z prądu w sztuce współczesnej, wykorzystującego ciało ludzkie jako medium artystyczne. Młodzi artyści zainspirowani malarstwem europejskim, tworzą na swoich ciałach własne wersje klasycznych obrazów. Oto jak mówią o swoich doświadczeniach: „Skóra naszych modeli posłużyła jako (nie)idealne płótna do naszych prac. Każdy z obrazów ma swoją własną, unikalną historię, która została przeniesiona na ludzkie ciało. Zadanie co prawda niełatwe, ale zdecydowanie warte wszystkich poświęconych wysiłków”. Wystawę poza wernisażem zobaczyć będzie można tylko w sobotę i niedzielę w godz. 10-20

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *