Z piłkarskiego boiska, czyli jak zbudować dobry zespół w finansowym kryzysie?

Dziś najświeższe informacje z przygotowań piłkarzy KP KSZO 1929 do nowego, trzecioligowego sezonu.

Marcin Wróbel nowym trenerem piłkarzy KP KSZO 1929. Wychowanek KSZO, szkoleniowiec wielu grup młodzieżowych w naszym klubie, został nowym trenerem trzecioligowej jedenastki KP KSZO 1929. Marcin Wróbel w barwach KSZO rozegrał 25 meczów w Ekstraklasie. Grał także w takich klubach, jak Stal Stalowa Wola, KS Paradyż, Alit Ożarów, Klimontowianka Klimontów i Kamienna Brody. Jako szkoleniowiec pracuje w ostrowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży. Prowadził reprezentacje młodzieżowe województwa świętokrzyskiego oraz jedenastki Wisły Annopol, Alitu Ożarów, a ostatnio Kamiennej Brody.
Powroty Radosława Kardasa i Daniela Dybca. W najbliższym sezonie barw trzecioligowego KP KSZO 1929 bronić będą byli nasi piłkarze: Radosław Kardas i Daniel Dybiec.


37-letni Radosław Kardas, wychowanek MKS MOS Zduńska Wola, były gracz Piotrcovii Piotrków Trybunalski, ŁKS Łódź, Górnika Polkowice w zespole KSZO występował od wiosny 2007 roku do jesieni 2012 roku. Później grał w Łysicy Bodzentyn, a ostatnie dwa sezony w Kamiennej Brody.
27-letni Daniel Dybiec, to wychowanek MKS KSZO Junior. Do pierwszej drużyny KSZO dołączył wiosną 2008 roku i występował do jesieni 2011 roku. Był kapitanem drużyny. Później występował w Widzewie i Widzewie II, Dolcanie Ząbki, Pogoni Siedlce, Zniczu Pruszków i ostatnio w Pelikanie Łowicz.
Nie zagrają już w KSZO. Z ostrowieckim zespołem pożegnał się jego najlepszy snajper, Łukasz Jamróz. ?Jamro? będzie prowadził jeden z młodzieżowych zespołów kieleckiej Korony i na co dzień bronił barw czwartoligowego Neptuna Końskie. Poważnym ubytkiem w zespole będzie jego dotychczasowy kapitan, Paweł Czajkowski, który został już oficjalnie zawodnikiem drugoligowego PGE GKS Bełchatów.

Do Chojniczanki Chojnice przeniósł się Dawid Kamiński, a Adrian Olszewski do Motoru Lublin. Z zespołem pożegnali się już także wieloletni kapitan zespołu Radosław Mikołajek oraz dwaj obrońcy – Kacper Kokosza i Vladyslav Kudryevtsev.
Sporo młodzieży. Z wypożyczeń wrócili wszyscy piłkarze, a nowy trener dokonuje swoistego przeglądu jak najszerszej kadry. Z KSZO trenują więc: Patryk Nizołek, Mateusz Madej, Kamil Dziadowicz, Kamil Bełczowski, Piotr Jedlikowski, Fabian Burzyński. Trenowali także nawet Bartłomiej Tymoszuk i Kamil Jakubowski.
Niewykluczone, że w naszej ekipie będzie występowało sporo młodych piłkarzy, gdyż w tym sezonie rusza system Pro Junior w III lidze, premiujący finansowo drużyny sięgające po młodych piłkarzy. Z zespołem trenują więc juniorzy: Kacper Deroń, Piotr Kutera, Oskar Brociek, Marcin Sienniak. Testowany był również Mateusz Franus z Pogoni Staszów.


Jak się dowiedzieliśmy, na pewno w ekipie ze Świętokrzyskiej, po podpisaniu umów, występować będą: Patryk Cheba, Dominik Cheba, Radosław Kardas, Daniel Dybiec, Mateusz Mąka, Kamil Łokieć, a także Piotr Jedlikowski, Kamil Bełczowski i Mateusz Madej.
Pojechali na testy. W minionym tygodniu nasi gracze uczestniczyli w testach innych zespołów – Michał Grunt w Stali Rzeszów, a Tomasz Persona w drugoligowej Olimpii Elbląg.
Wygrana z Kamienną. W pierwszym meczu kontrolnym ostrowczanie pokonali w Brodach Iłżeckich tamtejszą, IV-ligową Kamienną Brody 5:0. W zespole KSZO z różnych powodów nie wystąpili: Kamil Łokieć, Vladyslav Kudryavtsev, Tomasz Persona i Kamil Dziadowicz. Testowano dwóch zawodników ? 24-letniego napastnika ze Starachowic Kacpra Raka oraz bramkarza 19-letniego Damiana Pietrasika z Wisły Sandomierz, który w ostatnim sezonie wypożyczony był do występującej w klasie okręgowej Stali Kunów.
*Kamienna Brody ? KSZO Ostrowiec Św. 0:5 (0:1).
0:1 ? Kacper Rak, 43 min.; 0:2 – Kamil Bełczowski, 50 min.; 0:3 – Kamil Bełczowski, 52 min.; 0:4 – Piotr Jedlikowski, 62 min.; 0:5 – Dominik Cheba, 71 min.
KSZO: Zacharski – Sienniak, Kardas, Dereń, Janik – Bełczowski, Puton, Burzyński, Kutera, Jedlikowski ? Rak. W II połowie zagrali: Pietrasik, Mężyk, Dominik Cheba, Patryk Cheba, Madej, Sarwicki, Mąka.
Z Avią i Bronią. Na najbliższą środę, 18 lipca zaplanowano sparing z Avią Świdnik, zaś na sobotę, 21 lipca z Bronią Radom. Inaugurujący sezon mecz rozegrany zostanie 11 sierpnia w Ostrowcu, a rywalem KSZO będzie ekipa Wiślan Jaśkowice.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *