Noworodek urodził się martwy

Noworodek, którego ciało znaleziono w dniu 25 października 2017 r. na kirkucie w Ożarowie, urodził się martwy.
Prokuratura Rejonowa w Opatowie umorzyła śledztwo, toczące się w tej głośnej swego czasu sprawie.
-Według opinii biegłych noworodek urodził się martwy, a zatem nie mogło dojść do wypełnienia znamion przestępstwa zabójstwa dziecka -mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Postanowieniem z dnia 21 maja 2018 r. prokurator umorzył śledztwo w części przeciwko Ewie T. podejrzanej o zabójstwo dziecka pod wpływem przebiegu porodu.
Tym samym postanowieniem umorzono śledztwo przeciwko drugiej podejrzanej Katarzynie P., której zarzucono znieważenie zwłok dziecka. Powodem umorzenia śledztwa w tym zakresie była całkowita niepoczytalność tej podejrzanej w chwili popełniania zarzucanego jej czynu. Postanowienie to jest już prawomocne.
Następnie postanowieniem z dnia 12 lipca 2018 r. prokurator umorzył śledztwo w pozostałym zakresie, tj. przeciwko Ewie T. podejrzanej o znieważenie zwłok dziecka, a to z uwagi stwierdzoną opinią biegłych psychiatrów całkowitą niepoczytalność tej podejrzanej w chwili popełniania zarzucanego jej czynu. Postanowienie to nie jest jeszcze prawomocne. Co do obu podejrzanych kobiet biegli psychiatrzy nie stwierdzili, aby ? w związku ze stwierdzoną ich niepoczytalnością ? zachodziły przesłanki do stosowania środków zabezpieczających.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *