Żołnierska ?Sztafeta Niepodległości?

Jak poinformował nas Daniel Woś ? rzecznik prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, dwa 24-osobowe zespoły złożone z żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej pobiegną w sztafecie niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek. Startując ze źródeł i ujścia Wisły, po przebiegnięciu blisko 1 100 kilometrów, zespoły spotkają się w Warszawie, by w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Sztafeta odbędzie się w dniach od 11 do 14 sierpnia, w przededniu Święta Wojska Polskiego, wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Skład podstawowy sztafety będzie złożony z żołnierzy i pracowników WOT, ale do przebiegnięcia części etapów zaproszeni zostaną przedstawiciele instytucji współpracujących z WOT oraz aktywnie biegający członkowie lokalnych społeczności.
Skład podstawowej sztafety będzie liczył 48 osób i zostanie podzielony na dwie grupy zadaniowe: Źródło i Ujście. Po dwóch zawodników z każdej grupy będzie musiało pokonać 10-kilometrowe odcinki w tempie co najmniej 7 min/km. Bieg będzie odbywał się całodobowo, a trasa będzie przebiegała jak najbliżej koryta Wisły.
Trasa sztafety będzie przebiegała również przez województwo świętokrzyskie. Jest to dla 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej szczególne wydarzenie, wpisujące się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *