Budapeszt w Ostrowcu

Od 1 sierpnia można rezerwować i kupować bilety na koncert znanego na całym świecie węgierskiego zespołu pieśni i tańca Budapest Ballet & Orchestra Rajko.
Narodowa orkiestra i balet z Budapesztu wystąpią w sali kina ?Etiuda? w sobotę 27 października o 18.00. Rezerwacja i sprzedaż biletów w kinie przy alei 3 Maja 6. Kontakt: Jolanta Zawisza – 781 804 070.
Budapest Ballet & Orchestra Rajko w błyskotliwy sposób prezentuje połączenie gatunków: muzykę klasyczną i rozrywkową, autentyczny taniec salonowy i tańce z elementami zaczerpniętymi z niezwykle żywiołowego folkloru cygańskiego, jak również elementy oparte na tradycyjnej muzyce świata. BB&OR dotychczas występował w ponad 30 krajach na czterech kontynentach, bawiąc wciąż niezliczone tłumy zadowolonych widzów. W swojej siedzibie w Budapeszcie BB&OR rzadko występuje, ponieważ większość czasu spędza w podróżach po świecie. Nasz kraj tę pierwszą po pięciu latach wizytę zawdzięcza kontynuacji obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce, który przybliżył Polakom prawdziwą, wspaniałą kulturę naszych ?bratanków? znad Dunaju i Balatonu.
BB&OR od zarania działalności prezentował kulturę ściśle ludową, ale dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach BB&OR ludowość pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkiem przekazu. Folklor okazał się być twórczy i na tyle elastyczny, że jego nowe aranżacje i choreografie bawią wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania, wiek i narodowość.
Należy dodać, że muzyka zawsze jest grana na żywo, a muzycy elitarnego Zespołu Rajko od lat są uznanym Ambasadorem Kultury Węgier na całym świecie. Ich żywiołowe i pełne temperamentu wykonania utworów klasycznych, jak i rozrywkowych nie mają sobie równych, trzeba to przeżyć by zrozumieć, dlaczego są tak sławni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *