8 sierpnia z przygotowaniami startują szczypiorniści KSZO. W jakim składzie?

Wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej Karol Szewczyk i trener Tomasz Radowiecki początek okresu przygotowawczego zaplanowali na 8 sierpnia.
Rozgrywki rozpoczną się 22 września, a w pierwszej kolejce szczypiorniści KSZO Odlewnia zagrają na własnym parkiecie z KSSPR Końskie.
Sternicy naszego klubu na razie nie są w najlepszych humorach. Wiadomo, że sekcja znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, toteż z budową drużyny i planami sportowymi na nowy sezon muszą być niezwykle ostrożni. My dowiedzieliśmy się tego, jacy graczy powinni pojawić się i to na pewno na pierwszym treningu.
I tak, wśród bramkarzy zobaczymy dwóch zawodników. Michał Piątkowski i Bartosz Sienniek, to dwaj nasi wychowankowie. Zajęcia rozpoczną także lewoskrzydłowi Maciej Jeżyna, Kacper Grabowski i kolejny wychowanek Kacper Granat, prawoskrzydłowi Grzegorz Hubka, Maciej Cukierski i Filip Chmielewski, prawy rozgrywający Damian Falasa, lewi rozgrywający Sebastian Pawlik i powracający z wypożyczenia do KSSPR Końskich Łukasz Telka oraz rozgrywający Bartosz Kogutowicz. Gołym okiem widać, że brakuje nam zawodników na pozycjach kołowych, środkowych i prawych rozgrywających. Wszystko wskazuje na to, że do tego grona dołączonych zostanie 2-3 zawodników z drużyny juniorów młodszych.
Kuriozalna jest sytuacja z występującym obecnie w młodzieżowych mistrzostwach Europy kołowym Jakubem Bulskim. Gracz był już po słowie z zespołem z Superligi, gdańskim Wybrzeżem. Od października będzie jednak studiował medycynę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i z tego powodu zamierza grać w? II ? ligowym zespole UJK! Nasz klub wykazał daleko idącą elastyczność wobec zawodnika, ale Kuba pozostał nieugięty.
-Najważniejszym przed nami zadaniem są rozmowy z zawodnikami. Chcielibyśmy zatrzymać jak najwięcej zawodników, którzy tak udanie zaprezentowali się w minionym sezonie ? mówi wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej, Karol Szewczyk. ?Nie jest to łatwe, bo wszyscy wiedzą, w jakiej kondycji finansowej znajdują się wszystkie nasze, ostrowieckie zespoły ligowe.
Przypomnijmy, że pierwszoligową drużynę piłki ręcznej KSZO zasili nasz wychowanek Sebastian Pawlik, który wraca do klubu po okresie gry w juniorskich drużynach VIVE Kielce. Z zespołem pożegnali się Grzegorz Sobut, który podpisał kontrakt z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i będzie występował w Superlidze. Do Piotrkowa wraca także z wypożyczenia Konrad Wędrak. Z KSZO do KSSPR Końskie przeniósł się nasz rozgrywający, Daniel Goliszewski.
W sezonie 2018/2019 KSZO zagra w jednej z trzech grup I ligi. Rywalami naszej drużyny będą takie zespoły, jak KPR Legionowo, Orlen Wisła II Płock, SPR PWSZ Tarnów, AZS AWF Biała Podlaska, SPR Radzymin, Padwa Zamość, AZS UW Warszawa, MTS Chrzanów, Czuwaj Przemyśl i KS Uniwersytet Radom.
Hitem jesieni będzie występ w Ostrowcu reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Centrala polskiego szczypiorniaka zdecydowała, że jeden z meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy w piłce ręcznej rozegrany zostanie w ostrowieckiej hali. 24 października w naszym obiekcie naprzeciw siebie staną siódemki Polski i Kosowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *