Gorące lato na rynku ostrowieckich nieruchomości komercyjnych

Mimo, iż mamy wakacje, to rozpoczął się dosłownie gorący okres na rynku nieruchomości komercyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Finalizowane są prace związane budową Galerii Łysica zlokalizowanej przy alei 3 Maja. Niestety, właściciele bardzo strzegą listy najemców centrum handlowego.
– W tym momencie nie możemy udostępnić pełnej listy najemców, gdyż nie wszystkie umowy zostały podpisane – czytamy w otrzymanym piśmie. Po domknięciu tematu najmu, na pewno zostanie przekazana pełna lista najemców i oficjalna data otwarcia obiektu. Wiadomo tylko tyle, że głównym najemcą ?Łysicy? ma być ?Lidl?, który informował w ostatnim okresie o procesie rekrutacyjnym, a nam przekazał szczegóły dotyczące ich drugiego obiektu w naszym mieście.
– Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu Lidl w galerii handlowej w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosić będzie ok. 1.000 m kw. – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager Lidl Polska. Podczas prac wykończeniowych zastosowano ekologiczne rozwiązania, w tym między innymi odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie LED. O planowanym terminie otwarcia będziemy informować w późniejszym terminie. Natomiast proces rekrutacyjny do tego sklepu został już zakończony.
Wakacje to też gorący okres w Galerii Ostrowiec, gdzie trwa przygotowanie do jesiennych otwarć nowych najemców. Jak już informowaliśmy firma jubilerska W. Kruk wynajęła lokal o powierzchni 60 m kw. z kolei marka odzieżowa Tatuum zagości na 113 m kw. Na tym nie koniec bowiem Mango, jedna z największych sieci modowych, otworzy swój salon w Galerii Ostrowiec o powierzchni 450 m kw. Jak przyznaje Jeremi Słomiński z First Property Group, finalizowana jest umowa z nowym operatorem w strefie restauracyjnej.
– Mamy też bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi dwoma znanymi operatorami z branży odzieżowej – dodaje.
Na tym nie koniec bowiem w sąsiedztwie centrum handlowego przy ulicy Mickiewicza trwają pracę nad skomunikowaniem działki, na której stanie restauracja KFC. Z kolei w sąsiedztwie marketu E.Leclerc budowana jest stacja benzynowa. Jak na razie firma AmRest nie chce komentować doniesień o lokalizacji swoich marek w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ostatnim czasie nie mówi się tylko o KFC, ale i innych ?brandach?.
– Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie naszymi markami – mówi Maria Grzybowska z biura prasowego AmRest. Nie mogę jednak potwierdzić ostatnich doniesień o otwarciu restauracji KFC czy Burger King w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeśli pojawią się jakiekolwiek informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, niezwłocznie powiadomimy lokalne media.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Gorące lato na rynku ostrowieckich nieruchomości komercyjnych

  • 24 lipca 2018 at 13:44
    Permalink

    czyli osławiona Galeria Łysica to dwa sklepy – Market Publima i Lidl. A reszta to krótkotrwałe efemerydy goszczące do max. pół roku czyli do czasu zapewnionych ulg za wynajem lokali.
    Dobrze że Lidl…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *