Gorące lato na rynku ostrowieckich nieruchomości komercyjnych

Mimo, iż mamy wakacje, to rozpoczął się dosłownie gorący okres na rynku nieruchomości komercyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Finalizowane są prace związane budową Galerii Łysica zlokalizowanej przy alei 3 Maja. Niestety, właściciele bardzo strzegą listy najemców centrum handlowego.
– W tym momencie nie możemy udostępnić pełnej listy najemców, gdyż nie wszystkie umowy zostały podpisane – czytamy w otrzymanym piśmie. Po domknięciu tematu najmu, na pewno zostanie przekazana pełna lista najemców i oficjalna data otwarcia obiektu. Wiadomo tylko tyle, że głównym najemcą „Łysicy” ma być „Lidl”, który informował w ostatnim okresie o procesie rekrutacyjnym, a nam przekazał szczegóły dotyczące ich drugiego obiektu w naszym mieście.
– Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu Lidl w galerii handlowej w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosić będzie ok. 1.000 m kw. – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager Lidl Polska. Podczas prac wykończeniowych zastosowano ekologiczne rozwiązania, w tym między innymi odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie LED. O planowanym terminie otwarcia będziemy informować w późniejszym terminie. Natomiast proces rekrutacyjny do tego sklepu został już zakończony.
Wakacje to też gorący okres w Galerii Ostrowiec, gdzie trwa przygotowanie do jesiennych otwarć nowych najemców. Jak już informowaliśmy firma jubilerska W. Kruk wynajęła lokal o powierzchni 60 m kw. z kolei marka odzieżowa Tatuum zagości na 113 m kw. Na tym nie koniec bowiem Mango, jedna z największych sieci modowych, otworzy swój salon w Galerii Ostrowiec o powierzchni 450 m kw. Jak przyznaje Jeremi Słomiński z First Property Group, finalizowana jest umowa z nowym operatorem w strefie restauracyjnej.
– Mamy też bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi dwoma znanymi operatorami z branży odzieżowej – dodaje.
Na tym nie koniec bowiem w sąsiedztwie centrum handlowego przy ulicy Mickiewicza trwają pracę nad skomunikowaniem działki, na której stanie restauracja KFC. Z kolei w sąsiedztwie marketu E.Leclerc budowana jest stacja benzynowa. Jak na razie firma AmRest nie chce komentować doniesień o lokalizacji swoich marek w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ostatnim czasie nie mówi się tylko o KFC, ale i innych „brandach”.
– Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie naszymi markami – mówi Maria Grzybowska z biura prasowego AmRest. Nie mogę jednak potwierdzić ostatnich doniesień o otwarciu restauracji KFC czy Burger King w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeśli pojawią się jakiekolwiek informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, niezwłocznie powiadomimy lokalne media.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Gorące lato na rynku ostrowieckich nieruchomości komercyjnych

  • 24 lipca 2018 at 13:44
    Permalink

    czyli osławiona Galeria Łysica to dwa sklepy – Market Publima i Lidl. A reszta to krótkotrwałe efemerydy goszczące do max. pół roku czyli do czasu zapewnionych ulg za wynajem lokali.
    Dobrze że Lidl…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *