Policyjna eskorta do szpitala

W dniu 23 lipca 2018 r., ok. godz. 11:40, w Ostrowcu Świętokrzyskim w rejonie ul. Żeromskiego, samochód osobowy marki Seat z impetem podjechał za znajdujący się w rejonie przejazdu kolejowego radiowóz.
Jak się okazało, w aucie znajdowała się córka i żona kierującego oraz jego wnuk, który miał problemy z oddychaniem i potrzebny był natychmiastowy transport do szpitala.
-Mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu pojazdu, w którym znajdowało się miesięczne dziecko ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sierż. sztab. Adrian Sidor oraz post. Dominik Dziama włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilku minutach dojechali wspólnie z 61-letnim kierowcą samochodu osobowego marki Seat do ostrowieckiego szpitala.
Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów niemowlę szybko i bezpiecznie trafiło do szpitala, gdzie zostało przekazane w ręce lekarzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *