Oliwia Czupryńska brązową medalistką mistrzostw Europy

Ostrowczanka Oliwia Czupryńska, absolwentka LO Nr III im. W.Broniewskiego, na co dzień zawodniczka Nosana Kielce, reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy w Bilardzie, które rozgrywane były w Holandii.
Startowało w nich ponad 500 najlepszych zawodniczek i zawodników Starego Kontynentu. W roku 40-lecia Europejskiej Federacji Bilardowej zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych spotkają się w jednym terminie. Wśród faworytów byli Polacy, którzy zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 6 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej wywalczyli 2 miejsce.
Oliwia przed holenderskim startem miała już medale tej rangi imprez na swoim koncie. Przypomnijmy, że jest mistrzynią świata juniorek, mistrzynią Europy w 10-bil, zwyciężczynią EPBF Euro Tour. W ostatnim roku została mistrzynią Polski w 8-bil, wywalczyła srebrny medal EPBF Euro Tour Holandia i zajęła 5 miejsce w The World Games 2017.

Oliwia powtórzyła swój wyczyn sprzed roku. Tym razem brąz w ?dziesiątkę?, to jej czwarty medal w tę odmianę. Do finału zabrakło niewiele w starciu z sensacyjną mistrzynią – Yaną Shut z Białorusi. Czupryńska była w stanie zniwelować dwupunktową stratę do Białorusinki i nawet objąć skromne prowadzenie, jednak 4. punkt był jej ostatnim w tym turnieju. O medal Czupryńska walczyła z Rosjanką Kristiną Tkach. Wypracowaną w połowie meczu dwupunktową przewagę udało się obronić do
końca pojedynku. Pozostałe mecze, oprócz porażki z Tamarą Rademakesrs – Peetes, Polka wygrywała pewnie: przeciwko Anie Gradisnik, Jessice Nilsson i Veronice Hubrtovej.