Przed meczem Polska – Kamerun w Ostrowcu. Siatkarze z Afryki pokonali Słowację!

Przed udziałem w mistrzostwach świata świetnie spisująca się w Lidze Narodów reprezentacja polskich siatkarzy odbędzie m.in. zgrupowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego zwieńczeniem będą spotkania kontrolne z Kamerunem ? uczestnikiem tegorocznych mistrzostw świata i zespołem, który do siatkarskiego Mundialu we Włoszech i Bułgarii przygotowuje się na zgrupowaniu w Polsce.
Jedno ze spotkań z Kamerunem w dniu 18 sierpnia o godz. 20 będą mogli obejrzeć kibice. Bilety można nabywać wyłącznie internetowo za pośrednictwem platformy eBilet.pl. Kosztują od 29 do 79 zł. Kamerun jest czołową siłą na kontynencie afrykańskim. Obok Tunezji i Egiptu należy do najbardziej utytułowanych drużyn Afryki. Do największych sukcesów drużyny kameruńskie zalicza się dwa złote medale Mistrzostw Afryki oraz osiem pozostałych medali tej imprezy a także zajęcie trzynastego miejsca na Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Kamerun to dziesięciokrotny medalista mistrzostw Afryki. W swoim dorobku ma dwa tytuły mistrza kontynentu z roku 1989 i 2001. W minionym sezonie zakończył czempionat Afryki na trzecim miejscu, pokonując w meczu o brąz 3:1 reprezentację Algierii. Miejsce na podium dało im prawo gry w mistrzostwach świata 2018. Reprezentacja Kamerunu obecnie zajmuje 30 lokatę w rankingu FIVB. Polscy kibice mieli okazję zobaczyć Kameruńczyków w akcji podczas mistrzostw świata Polska 2014 – biało-czerwoni zmierzyli się z afrykańskim zespołem w przedostatnim meczu fazy grupowej. Polacy wygrali tamto spotkanie 3:1, a niewiele ponad dwa tygodnie później zostali mistrzami świata.


Kameruńscy siatkarze w drodze do Polski zaliczyli przystanek na Słowacji. 27 i 28 lipca w Arenie Poprad rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy mecz wygrali Słowacy 3:1 (25:20, 24:26, 25:21, 25:21). W drugim reprezentacja siatkarzy Kamerunu pokonała Słowaków 3:1 (19, 21. -15, 23). W kadrze Kamerunu występowali tacy gracze, jak: Engohe, Ahmed Awal, Engala.E, Voukeng, Gril, D.Sem, Ndaki Mboulet, Ndongoja, Noumbissi Kevin, Hile, Bikol. Y, Ebouma Arsene, D. Feughovo,
Wounembaina, Kody, Fossi, Bana, Sole Sole.
Obecnie, przygotowujący się do mistrzostw świata Kameruńczycy, ale najpierw do dwóch meczów z Polską, są już zakwaterowani na zgrupowaniu w Gliwicach. Kadra trenuje w nowej Hali Podium i na obiektach AZS Politechniki Śląskiej. Po meczach z Polską trzecia, siatkarska siła z Afryki zmierzy się w Nowym Sączu z ekstraklasowym zespołem z Koszyc. Natomiast we wrześniu odbędzie gry kontrolne z zespołami z Ostrawy i Presov, ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle i mistrzem Białorusi, Szachtiorem Soligorsk.

Tymczasem biało ? czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, które potrwa do 8 sierpnia. Kadra trenuje w składzie: *rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz *atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz *przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Ar tur Szalpuk, Aleksander Śliwka *środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski *libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Michał Żurek.
Podopieczni trenera Vitala Heynena z Ostrowca Świętokrzyskiego wyjadą na Memoriał Wagnera, który rozgrywany będzie w Krakowie, a po zgrupowaniu w Spale i kontrolnym meczu z Belgią w Szczecinie udadzą się na mistrzostwa świata, których współgospodarzami są Włochy i Bułgaria. W grupie eliminacyjnej D swoje mecze rozgrywać będą w Warnie, gdzie zagrają z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Przypomnijmy tylko, że Polacy bronią tytułu mistrzowskiego. Ostrowiecka hala jest dla polskich siatkarzy szczęśliwa. W 2011 roku przy Świętokrzyskiej pokonali Francuzów 3:1.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *