Strażacy uratowali uwięzione szczenięta (zdjęcia)

W miejscowości Boria w gminie Ćmielów przeprowadzono akcję wydobycia szczeniąt z drogowego przepustu.
Około dwóch tygodni temu bezpańska suczka oszczenila się w kanale. Mieszkańcy miejscowości wnieśli alarm, podczas ulewy z obawy przed utopieniem się zwierząt. Strażacy OSP wypomowywali wodę z przepustu. Sprawą zwierząt zainteresowała się Jolanta Moskwa wolontariusza Stowarzyszenia Vox Animalium, która współpracuje z gminą w zakresie bezdomności zwierząt. Ona też podjęła interwencję w tej sprawie. W wydobycie zwierząt zaangażowali się strażacy OSP. Udało im się wyciągnąć suczkę. Z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu nie można było dotrzeć do szczeniąt. Z odsieczą przybyli strażacy ostrowieckiej PPSP. Po akcji przecinania asfaltu w drodze dotarli do szczeniąt. Ich mama została nakarmiona i zabezpieczona przez wolontariuszy. Mieszkańcy Borii ciiieszyli się ze szczęśliwy finału akcji. 8 piesków znalazło sięe pod opieka stowarzyszenia, a kilka z nich już znalazło swych właścicieli.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Strażacy uratowali uwięzione szczenięta (zdjęcia)

 • 31/07/2018 at 13:49
  Permalink

  Brawo Jola! Ogromne podziękowania dla wszystkich zagazowanych w akcję pomocy bezbronnym, bezdomnym zwierzakom. Tyle znieczulicy wokół, że taki gest jest przywraca wiarę w człowieka. Jeszcze raz dziękuję.

  Reply
 • 04/08/2018 at 18:37
  Permalink

  Pani, która zgłosiła służbom te psiaki, kazano zapłacić za usunięcie szkód powstałych wskutek prac ziemnych. Tak właśnie wiara w człowieka gaśnie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *