Mamy nową środkową! Emilia Oktaba zasila KSZO

Informujemy o tym, co dzieje się w siatkarskim KSZO. A trwa w nim kompletowanie przez trenera Macieja Bartodziejskiego składu na piąty sezon występów KSZO w Lidze Siatkówki Kobiet.
W minionym tygodniu, jak poinformował nas prezes Mirosław Buszkiewicz, klub pozyskał 23-letnią środkową, Emilię Oktabę. Zawodniczka ta gra na pozycji środkowej, a występowała m.in. w Chemiku Police i WTS KDBS Bank Włocławek. Ostatni sezon spędziła w Energetyku Poznań.
W naszym klubie występowały będą: libero Olga Pawliukowskaja, środkowa Justyna Wojtowicz i doświadczona, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej Agnieszka Wołoszyn, która ostatnio występowała w I lidze w barwach Energetyka Poznań, a wcześniej w łódzkich klubach: Budowlanych i ŁKS. W ekipie KSZO zagrają także Anna Grzechnik i Anastasia Trach. Obie grały ostatnio w AZS Politechnika Gliwice. Grzechnik, to 20-letnia, mierząca 182 cm wzrostu przyjmująca. Ostatnio występowała w takich klubach, jak Sokół Katowice i MOSiR Mysłowice. Trach, to 30- letnia ukraińska atakująca, która ma za sobą występy na parkietach w Turcji, Kazachstanie, Rumunii i Słowacji. Trach w ostatnich tygodniach występowała na Filipinach, zdobywając średnio ponad 15 punktów w meczach. Barwy pomarańczowo – czarne przybierze także Anastasia Sash – białoruska, 22-letnia rozgrywająca, która występowała w takich klubach, jak Pribuze Brest, Azerrail i Lokomotiv Baku oraz niemieckim VfB Suhl Lotto Thüringen.
Po latach do KSZO wraca Paula Słonecka, która z naszym klubem występowała jeszcze na I – ligowych parkietach. Paula wcześniej występowała w Karpatach Krosno, Budowlanych Toruń, Tomasovii Tomaszów Lubelski oraz SKS Szóstce Biała Podlaska, której jest wychowanką. Ostatni sezon, debiutancki w Lidze Siatkówki Kobiet, spędziła w ekipie Proximy Trefl Kraków.
-Bardzo się cieszę z powrotu do Ostrowca. Mam nadzieję, że będzie to udany sezon dla całej drużyny oraz dla mnie indywidualnie – podkreśla Paula Słonecka. -Ostrowiec wspominam bardzo dobrze. Właśnie tutaj zagrałam swój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce, więc na pewno mam sentyment do tego miasta i klubu. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się już doczekać pierwszego treningu.
Nasz klub czyni starania o pozyskanie dwóch środkowych – Anny Lewandowskiej z Budowlanych Toruń i Aleksandry Trojan z Impelu Wrocław, a także dwóch atakujących, dobrze znanych w naszym mieście z gry w I lidze – atakującej, 29-letniej Sandry Szczygioł (Pałac Bydgoszcz) i 24-letniej przyjmującej Kingi Dybek (MKS Kalisz). W kręgu zainteresowań jest też trenująca z naszym zespołem przed ubiegłym sezonem 28-letnia przyjmująca Katarzyna Bryda, która ostatnio występowała w lidze niemieckiej, a wcześniej w Budowlanych Toruń i ŁKS Łódź. KSZO rozmawia jeszcze z inną zawodniczką MKS Kalisz, 24-letnią środkową Eweliną Janicką, mająca wcześniej za sobą grę m.in. w Budowlanych Toruń i Developresie Rzeszów.
Siatkarki KSZO zainaugurują sezon dopiero 4 listopada spotkaniem w Rzeszowie z Developresem. Następnie zmierzą się z Radomką Radom, Trefl em Proximą Kraków i BKS Bielsko – Biała.
Obecna kadra KSZO przedstawia się następująco:
Rozgrywające: Anastasia Sash
Środkowe: Justyna Wojtowicz, Emilia Oktaba,
Przyjmujące: Paula Słonecka, Anna Grzechnik
Atakujące: Anastasia Trach, Agnieszka Wołoszyn
Libero: Olga Pawliukowskaja
fot. http://www.mlodaligakobiet.pl

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mamy nową środkową! Emilia Oktaba zasila KSZO

  • 10 sierpnia 2018 at 17:20
    Permalink

    Kinga Dybek juz dawno sie okreslila na social media ze nie zmienia klubu

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *