Mamy nową środkową! Emilia Oktaba zasila KSZO

Informujemy o tym, co dzieje się w siatkarskim KSZO. A trwa w nim kompletowanie przez trenera Macieja Bartodziejskiego składu na piąty sezon występów KSZO w Lidze Siatkówki Kobiet.
W minionym tygodniu, jak poinformował nas prezes Mirosław Buszkiewicz, klub pozyskał 23-letnią środkową, Emilię Oktabę. Zawodniczka ta gra na pozycji środkowej, a występowała m.in. w Chemiku Police i WTS KDBS Bank Włocławek. Ostatni sezon spędziła w Energetyku Poznań.
W naszym klubie występowały będą: libero Olga Pawliukowskaja, środkowa Justyna Wojtowicz i doświadczona, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej Agnieszka Wołoszyn, która ostatnio występowała w I lidze w barwach Energetyka Poznań, a wcześniej w łódzkich klubach: Budowlanych i ŁKS. W ekipie KSZO zagrają także Anna Grzechnik i Anastasia Trach. Obie grały ostatnio w AZS Politechnika Gliwice. Grzechnik, to 20-letnia, mierząca 182 cm wzrostu przyjmująca. Ostatnio występowała w takich klubach, jak Sokół Katowice i MOSiR Mysłowice. Trach, to 30- letnia ukraińska atakująca, która ma za sobą występy na parkietach w Turcji, Kazachstanie, Rumunii i Słowacji. Trach w ostatnich tygodniach występowała na Filipinach, zdobywając średnio ponad 15 punktów w meczach. Barwy pomarańczowo – czarne przybierze także Anastasia Sash – białoruska, 22-letnia rozgrywająca, która występowała w takich klubach, jak Pribuze Brest, Azerrail i Lokomotiv Baku oraz niemieckim VfB Suhl Lotto Thüringen.
Po latach do KSZO wraca Paula Słonecka, która z naszym klubem występowała jeszcze na I ? ligowych parkietach. Paula wcześniej występowała w Karpatach Krosno, Budowlanych Toruń, Tomasovii Tomaszów Lubelski oraz SKS Szóstce Biała Podlaska, której jest wychowanką. Ostatni sezon, debiutancki w Lidze Siatkówki Kobiet, spędziła w ekipie Proximy Trefl Kraków.
-Bardzo się cieszę z powrotu do Ostrowca. Mam nadzieję, że będzie to udany sezon dla całej drużyny oraz dla mnie indywidualnie ? podkreśla Paula Słonecka. -Ostrowiec wspominam bardzo dobrze. Właśnie tutaj zagrałam swój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce, więc na pewno mam sentyment do tego miasta i klubu. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się już doczekać pierwszego treningu.
Nasz klub czyni starania o pozyskanie dwóch środkowych – Anny Lewandowskiej z Budowlanych Toruń i Aleksandry Trojan z Impelu Wrocław, a także dwóch atakujących, dobrze znanych w naszym mieście z gry w I lidze ? atakującej, 29-letniej Sandry Szczygioł (Pałac Bydgoszcz) i 24-letniej przyjmującej Kingi Dybek (MKS Kalisz). W kręgu zainteresowań jest też trenująca z naszym zespołem przed ubiegłym sezonem 28-letnia przyjmująca Katarzyna Bryda, która ostatnio występowała w lidze niemieckiej, a wcześniej w Budowlanych Toruń i ŁKS Łódź. KSZO rozmawia jeszcze z inną zawodniczką MKS Kalisz, 24-letnią środkową Eweliną Janicką, mająca wcześniej za sobą grę m.in. w Budowlanych Toruń i Developresie Rzeszów.
Siatkarki KSZO zainaugurują sezon dopiero 4 listopada spotkaniem w Rzeszowie z Developresem. Następnie zmierzą się z Radomką Radom, Trefl em Proximą Kraków i BKS Bielsko ? Biała.
Obecna kadra KSZO przedstawia się następująco:
Rozgrywające: Anastasia Sash
Środkowe: Justyna Wojtowicz, Emilia Oktaba,
Przyjmujące: Paula Słonecka, Anna Grzechnik
Atakujące: Anastasia Trach, Agnieszka Wołoszyn
Libero: Olga Pawliukowskaja
fot. http://www.mlodaligakobiet.pl

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mamy nową środkową! Emilia Oktaba zasila KSZO

  • 10/08/2018 at 17:20
    Permalink

    Kinga Dybek juz dawno sie okreslila na social media ze nie zmienia klubu

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *