Miał 4,2 promila alkoholu w organizmie

W miejscowości Potoczek, w gminie Tarłów, 39?latek kierujący motorowerem marki Router na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na drodze.
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący jednośladem miał 4,2 promila alkoholu w organizmie.
Jak to się stało, że człowiek ten był w stanie wsiąść na pojazd i na nim jechać, pozostanie jego słodką tajemnicą. Swą skrajną głupotę przypłacił obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala.
-Pomimo licznych apeli i wielu akcji profilaktycznych w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu ?mówi Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Tylko w ciągu jednego weekendu (w dniach 3 -5 sierpnia) świętokrzyscy policjanci na terenie całego województwa zatrzymali do kontroli łącznie 51 nietrzeźwych kierujących. W niektórych przypadkach nietrzeźwi doprowadzili do zdarzeń drogowych. Ostrzegamy! Za tego typu przestępstwo może grozić do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.
Ponadto w przypadku spowodowania poważnego wypadku, fakt kierowania po alkoholu powoduje, że kara może zostać zaostrzona, a firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *