Na 4 etapie TdP. Zawrotne tempo Team Sky. Michał Kwiatkowski tryumfuje!

Michał Kwiatkowski (Team Sky) został zwycięzcą 4 etapu Tour de Pologne z Jaworzna do Szczyrku. Na finałowym podjeździe pod Orle Gniazdo pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Dylana Teunsa (BMC) i objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej!
Kolarze mieli do pokonania po górach 179 km. Przez długi czas uciekała trójka zawodników, która miała nawet około 6 minut przewagi: Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Marek Rutkiewicz (reprezentacja Polski) oraz Bert Van Lerberghe (Cofidis). Później odpadł z niej najpierw kolarz Cofidisu, później reprezentacji Polski, a na końcu CCC. Grupa Sky rozkręciła w peletonie spore tempo i odbywała się ostra selekcja. Wszystko po to, by Michał Kwiatkowski na finałowej ściance miał jak najmniej rywali. I tak też było… Do ostatnich metrów próbował mierzyć się z naszym mistrzem świata Dylan Teuns, ale nie dał rady. „Kwiato” minął linię mety z trzysekundową przewagą.
Zawrotnego tempa najlepszej drużyny na świecie – Sky Team nie wytrzymało wielu kolarzy, m.in. nasz Kamil Zieliński, który ukończył etap na 90 pozycji ze stratą 8.55 min. Taką też zajmuje w klasyfikacji generalnej.
Michał Kwiatkowski w klasyfikacji generalnej wyprzedza o 8 sekund Dylana Teunsa (BMC) i o 10 sekund George Benneta (TLJ).
fot. Tour de Pologne/Szymon Gruchalski

Oficjalne wyniki 4 etapu i klasyfikacji generalnej

Jutro 5 etap o długości 152 km z Wieliczki do Bielska-Białej. Interwałowy, górski etap z pewnością dostarczy wielu emocji kibicom. Peleton wystartuje z Kopalni Soli Wieliczka i skieruje się na zachód. Po drodze Górskie Premie TAURON: Hucisko (II kat.), Rychwałd (II kat.) oraz Przełęcz Przegibek (I kat.). Na trasie znajdują się także Premia 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Bielsku-Białej. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *