Po trzecim etapie Tour de Pologne. Kamil Zieliński przyjechał w peletonie

Kamil Zieliński ukończył trzeci etap Tour de Pologne w peletonie. Linię mety minął na 123 pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 58 miejsce.
Alvaro Jose Hodeg (Quick-Step Floors) wygrał trzeci etap 75. Tour de Pologne ze Stadionu Śląskiego do Zabrza i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Daniel McLay (Team EF Education First), a trzecie Andre Greipel (Lotto-Soudal). Najszybszy z Polaków Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice) był dziś szesnasty.

Oficjalne wyniki 3 etapu i klasyfikacji generalnej

Trzeci etap 75. Tour de Pologne rozpoczął się na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po starcie honorowym na arenie głównej kolarze wyruszyli na płaską, 139-kilometrową trasę. Tuż po starcie ostrym na trasie znajdowała się pierwsza Lotna Premia LOTTO w Rudzie Śląskiej ? wygrał ją Andre Greipel, a trzeci był Michał Kwiatkowski (Team Sky).
Niedługo potem zawiązała się ucieczka, w której jechał Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), a także Mathias Le Turnier (Cofidis) i Alexander Foliforov (Gazprom-RusVelo), a potem także Jenthe Bjermans (Katusha Alpecin). To właśnie Biermans wygrał następne lotne premie ? w Rybniku i Knurowie, dzięki czemu utrzymał koszulkę Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO. Jedyną górską premię w Rybniku wygrał Michał Paluta i to on nadal przewodni klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON. W pewnym momencie przewaga ucieczki wynosiła ponad cztery minuty, ale peleton rozpędzał się z kilometra na kilometr i na przedostatniej rundzie w Zabrzu główna grupa doścignęła uciekinierów. Wydawało się więc, że o trzecie z rzędu zwycięstwo powalczy Pascal Ackermann, jednak tym razem kolarz grupy Bora-Hansgrohe dojechał poza czołową dziesiątką.
Rewelacyjnym finiszem popisał się natomiast młodziutki Alvaro Jose Hodeg i dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. O dwie sekundy wyprzedza w niej Ackermanna. Hodeg objął prowadzenie także w klasyfikacji Najlepszy Sprinter HYUNDAI. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Premii LOTOS jest Michał Paluta, który zajmuje piąte miejsce.

Przed kolarzami 4 etap. Dziś Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO ? w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, a tam znajdują się cztery Górskie Premie TAURON I kategorii ? dwukrotnie Zameczek oraz 90 lat Salmopolu w Szczyrku. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku.