Polska – Kamerun już za półtora tygodnia!

Czy kupiliście już bilety na siatkarski mecz reprezentacji Polski z Kamerunem, który rozegrany zostanie 18 sierpnia o godz. 20?
Spieszcie się, bo są one jeszcze dostępne na platformie eBilet.pl w wybranych sektorach ostrowieckiej hali. Kosztują od 29 do 79 zł. Uwaga, w piątek 17 sierpnia w godzinach 12-18 i w sobotę 18 sierpnia od godziny 10 sprzedaż odbywać się będzie także w kasach przy ulicy Świętokrzyskiej 11.
Jak już informowaliśmy, kameruńscy siatkarze w drodze do Polski zaliczyli przystanek na Słowacji. 27 i 28 lipca w Arenie Poprad rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy mecz wygrali Słowacy 3:1 (25:20, 24:26, 25:21, 25:21). W drugim reprezentacja siatkarzy Kamerunu pokonała Słowaków 3:1 (19, 21. -15, 23). Obecnie, przygotowujący się do mistrzostw świata Kameruńczycy, ale najpierw do dwóch meczów z Polską, są już zakwaterowani na zgrupowaniu w Gliwicach. Kadra trenuje w nowej Hali Podium i na obiektach AZS Politechniki Śląskiej. Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy z firmą DeGie. W Gliwicach siatkarze Kamerunu także przygotowywali się cztery lata temu do rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata.
Siatkówka w Kamerunie, to po piłce nożnej, drugi pod względem popularności sport w Kamerunie. Jest uprawiana masowo. Przy każdej szkole jest drużyna. Państwo też mocno wspiera siatkówkę, co przekłada się na jej popularność.
Po meczach z Polską trzecia, siatkarska siła z Afryki zmierzy się w Nowym Sączu z ekstraklasowym zespołem z Koszyc. Natomiast we wrześniu odbędzie gry kontrolne z zespołami z Ostrawy i Presov, ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle i mistrzem Białorusi, Szachtiorem Soligorsk.
Tymczasem biało ? czerwoni, pod okiem wymagającego trenera Vitala Heynena, przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, które potrwa do najbliższej środy, 8 sierpnia. Ciężko pracują na obozie kondycyjno ? wytrzymałościowym. Przez pierwsze dni zgrupowania z kadrą trenował nawet Wilfredo Leon, który od przyszłego roku będzie mógł bronić barw reprezentacji Polski. Po obozie w Tatrach nasza kadra przeniesie się na kilka dni do Spały, a stąd do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Podopieczni trenera Vitala Heynena z Ostrowca Świętokrzyskiego wyjadą na Memoriał Wagnera, który rozgrywany będzie w Krakowie, a po zgrupowaniu w Spale i kontrolnym meczu z Belgią w Szczecinie udadzą się na mistrzostwa świata, których współgospodarzami są Włochy i Bułgaria. W grupie eliminacyjnej D swoje mecze rozgrywać będą w Warnie, gdzie zagrają z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Przypomnijmy tylko, że Polacy bronią tytułu mistrzowskiego. Ostrowiecka hala jest dla polskich siatkarzy szczęśliwa. W 2011 roku przy Świętokrzyskiej pokonali Francuzów 3:1.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *