Inauguracja piłkarskiego sezonu w III lidze tuż, tuż…

W najbliższą sobotę o godz. 17 piłkarze KP KSZO 1929 meczem z Wiślanami Jaśkowice zainaugurują nowy sezon w IV grupie III ligi.
W kadrze naszego zespołu znajduje się 25 piłkarzy, aż 16 wychowanków. Ich średnia wieku wynosi niespełna 22 lata. Jest to jeden z najmłodszych zespołów chyba w historii naszej piłkarskiej jedenastki i nic dziwnego, że nasz klub ostrzy sobie apetyt na wygranie klasyfikacji Pro Junior i otrzymanie z PZPN sporej premii za promowanie młodych piłkarzy.
Nasza drużyna w generalnym sprawdzianie przed meczem mistrzowskim z Wiślanami zremisowała 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
-Cieszy mnie zaangażowanie i gra zespołu do końca, bo w kolejnym sparingu odwracamy losu meczu, odrabiając straty. Jestem tym podbudowany ? mówi trener piłkarzy KSZO, Marcin Wróbel. ?Oczywiście, mamy nad czym jeszcze pracować, bo zdarzają nam się wciąż błędy.

Górny rząd od lewej: Paweł Salwierz ? trener przygotowania fizycznego, Marcin Sienniak, Damian Mężyk, Radosław Kardas, Stanisław Cira ? członek zarządu, Kamil Dziadowicz, Bartłomiej Smuczyński, Włodzimierz Puton, Mateusz Głodek ? fizjoterapeuta. Drugi górny rząd od lewej: Rafał Borek ? asystent trenera, Piotr Jedlikowski, Oskar Brociek, Konrad Zacharski, Kamil Sołtykiewicz, Damian Pietrasik, Michał Grunt, Stanisław Sarwicki. Drugi dolny rząd od lewej: Tomasz Dymanowski ? trener bramkarzy, Kamil Łokieć, Patryk Cheba, Mateusz Mąka, Marcin Wróbel ? I trener, Fabian Burzyński, Daniel Dybiec, Dominik Cheba, Andrzej Płatek ? kierownik drużyny. Dolny rząd od lewej: Sebastian Mazur ? członek zarządu ds. sportowych, Piotr Kutera, Kamil Bełczowski, Kacper Ziółkowski, Kacper Dereń, Mateusz Madej, Maciej Kozicki ? prezes klubu.

Nasz szkoleniowiec wciąż jeszcze się waha z obsadą wyjściowej jedenastki na sobotni mecz z Wiślanami Jaśkowice.
-Zawodnicy, którzy w sparingu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki weszli na plac gry w drugiej jego części, dali mi dużo do myślenia, bo zaprezentowali się bardzo dobrze – mówi MarcinWróbel. ?To efekt prawidłowej rywalizacji i atmosfery w zespole.
Oczywiście, mam pomysł na ustawienie drużyny, ale nie będę go przed meczem zdradzał.
Wiadomo, że trener Marcin Wróbel w meczu z Wiślanami będzie brał pod uwagę konieczne wystawienie dwójki młodzieżowców z grona trzech zawodników. Mamy tu na myśli Stanisława Sarwickiego, Mateusza Madeja i Kamila Łokcia.


-Mam wielu młodzieżowców i na pewno każdy z nich otrzyma szansę gry w rozgrywkach ligowych, ale muszą stale potwierdzać swoją przydatność ? podkreśla trener, M.Wróbel.
Przed naszym trenerem gorący tydzień i ostateczne ustalenie taktyki meczowej, tym bardziej, że KSZO w ubiegłym sezonie ciężko grało się przeciwko ekipie spod Krakowa. Trener jest przekonany, że drużynie uda się jednak wygrać z Wiślanami. Do jego dyspozycji są wszyscy piłkarze, poza Marcinem Sienniakiem, który ma złamany palec.
W minionym tygodniu nasz klub podpisał umowę z Fabianem Burzyńskim. W II połowie sobotniej potyczki ze Świtem dysponujący niezłym wyszkoleniem technicznym nasz pomocnik ożywił grę i był liderem zespołu przy tzw. stałych fragmentach gry.
-Fabian pokazuje w treningach duże umiejętności i cieszę się, że jest z nami ? podkreśla szkoleniowiec KSZO.
Trener Marcin Wróbel mówi, że zawsze grę będzie podporządkowywał pod konkretnego rywala. Nie mamy przecież tak doświadczonego zespołu, by w każdym spotkaniu prowadził grę, starając się narzucać rywalowi taki styl gry. Z niektórymi zespołami KSZO będzie zmuszony do gry defensywnej z nastawieniem na grę z kontrataku, ale przed własną widownią możemy liczyć na to, że drużyna będzie atakowała od 1 do 90 minuty. Tego chcą ostrowieccy kibice.


-Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy gotowi na rozegranie meczu inaugurującego nowy sezon ? mówi Daniel Dybiec, który po kilku latach wraca na Świętokrzyską. ?Nasza gra ze sparingu na sparingu wyglądała coraz lepiej, choć musimy nadal pracować na wyeliminowaniem błędów, które wciąż popełniamy i w efekcie tracimy gole. I połowa meczu sobotniego ze Świtem była dla nas ciężka, tym bardziej że na samym jego początku przydarzył się naszemu bramkarzowi błąd. Na szczęście, udało nam się odrobić straty, a więc głowy do góry. Przed nami wciąż jednak sporo pracy. Musimy postarać się, by nie tracić bramek, a jeśli tak będzie, to z przodu zawsze będziemy mieć sytuacje dogodne do ich strzelenia.


W tym sezonie nasza drużynę będzie ubierał hiszpański producent odzieży Joma. Klub informuje, że repliki nowych koszulek pomarańczowo- czarnych, które poznaliśmy podczas sesji zdjęciowej, będzie można zakupić w sklepach sportowych na terenie miasta.
Przybyli: Daniel Dybiec (Pelikan Łowicz); Radosław Kardas (Kamienna Brody); Kamil Bełczowski (Alit Ożarów – powrót z wypożyczenia); Mateusz Madej (Nida Pińczów – powrót z wypożyczenia); Piotr Jedlikowski (Kamienna Brody – powrót z wypożyczenia); Damian Pietrasik (Wisła Sandomierz); Fabian Burzyński (Mieszko Gniezno).
Ubyli: Paweł Czajkowski (GKS Bełchatów); Łukasz Jamróz (Neptun Końskie); Dawid Kamiński (Chojniczanka Chojnice); Radosław Mikołajek (Kamienna Brody); Tomasz Persona (Olimpia Elbląg); Adrian Olszewski (Motor Lublin); Kacper Kokosza (szuka klubu); Vladyslav Kudryavtsev (Kamienna Brody); Michał Janik (szuka klubu); Damian Nogaj (Wisła Sandomierz).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *