Szczypiorniści rozpoczynają przygotowania. Czterech młodych zawodników na testach

Dziś, w poniedziałek, 13 sierpnia, szczypiorniści KSZO rozpoczną okres przygotowawczy do nowego sezonu pierwszoligowego. Pierwszy mecz o punkty mistrzowskie w I lidze rozpoczną 22 września meczem o punkty na własnym parkiecie z KSSPR Końskie.
Jak informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu Sebastian Włoskiewicz, który w ubiegłym sezonie występował w ekipie Uniwersytetu Radom, został nowym zawodnikiem KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. Sebastian ma 21 lat. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Sezon 2017/2018 miał niezwykle udany. W 26 spotkaniach zdobył 108 bramek.
W tym tygodniu umowę z KSZO przedłużył nasz wychowanek, Kamil Kieloch. Cieszymy się z tego faktu i to bardzo. Mamy nadzieję, że Kamil w tym sezonie będzie zdrowy i będzie filarem zespołu.
W KSZO występować też będą: Michał Piątkowski, Bartosz Sienniek, Maciej Jeżyna, Kacper Grabowski, Kacper Granat, Grzegorz Hubka, Maciej Cukierski, Filip Chmielewski, Damian Falasa, Sebastian Pawlik, Łukasz Telka, Bartosz Kogutowicz. Do tego grona zawodników dołączonych zostanie 2-3 zawodników z drużyny juniorów młodszych.
Pierwszoligową drużynę piłki ręcznej KSZO zasili nasz wychowanek Sebastian Pawlik, który wraca do klubu po okresie gry w juniorskich drużynach VIVE Kielce. Z zespołem pożegnali się Grzegorz Sobut, który podpisał kontrakt z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i będzie występował w Superlidze. Do Piotrkowa wraca także z wypożyczenia Konrad Wędrak. Z KSZO do KSSPR Końskie przeniósł się nasz rozgrywający, Daniel Goliszewski.
W najbliższych dniach na testach w KSZO ma przebywać czterech zawodników. Wśród nich są: 22-letni, mierzący 198 cm wzrostu i ważący 115 kg kołowy Miłosz Drozd z AZS UMCS Lublin, środkowy rozgrywający 19-letni, mierzący 186 cm wzrostu Mateusz Bysiak z VIVE II Kielce oraz dwaj bramkarze: 20-letni Mikołaj Baran wychowanek VIVE II Kielce, a ostatnio zawodnik Uniwersytetu Radom i 19-letni Kasper Kijewski z VIVE II Kielce.
KSZO w nowym sezonie zagra w jednej z trzech grup I ligi. Rywalami naszej drużyny będą takie zespoły, jak KPR Legionowo, Orlen Wisła II Płock, SPR PWSZ Tarnów, AZS AWF Biała Podlaska, SPR Radzymin, Padwa Zamość, AZS UW Warszawa, MTS Chrzanów, Czuwaj Przemyśl i KS Uniwersytet Radom.
Hitem jesieni będzie występ w Ostrowcu reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Centrala polskiego szczypiorniaka zdecydowała, że jeden z meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy w piłce ręcznej rozegrany zostanie w ostrowieckiej hali. 24 października w naszym obiekcie naprzeciw siebie staną siódemki Polski i Kosowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *