Wywołaliśmy miejską dyskusję! Co po bazie MPK? Ostrowczanie decydują!

Nasza publikacja wywiadu z architektem Andrzejem Papierzem, dotycząca zagospodarowania terenu po obecnej bazie MPK przy os. Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim, znalazła wielu naśladowców.
Inne media zaczęły podpytywać mieszkańców, jak zagospodarować ów obszar?
Zdaniem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, który ma pomysł na ten teren, wszystko może być uzależnione od sugestii mieszkańców. A mieszkańcy mają naprawdę sporo pomysłów? Od budowy nowego centrum administracyjnego, po centrum rozrywki z kręgielnią i dyskoteką, centrum zabawy, czy skwer ze sprzedażą naturalnych owoców i warzyw?
– Mamy jeszcze sporo czasu na podjęcie ostatecznej decyzji, jak zagospodarowany zostanie teren po dotychczasowej bazie MPK w Ostrowcu Świętokrzyskim – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Cała procedura związana z wyłonieniem wykonawcy do wykonania nowych obiektów pod potrzeby komunikacji miejskiej w sąsiedztwie Celsy Huty Ostrowiec to około trzy lata. Ten czas zostawiamy sobie, aby konsultować i zastanawiać się co zrobić w tym miejscu. Pomysłów na tę chwilę jest wiele.
Prezydent Jarosław Górczyński równocześnie ucina spekulacje co do sprzedaży działki przez gminę prywatnemu podmiotowi pod kolejny hipermarket.
– Niewykluczone jest, że z pomocą OTBS-u przygotujemy w tej lokalizacji obiekty, które będą miały na wyższych kondygnacjach przeznaczenie mieszkaniowe, a w parterze usługowo ?handlowe – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. I w nawiązaniu do głosu urbanistów przedstawionego na łamach Gazety Ostrowieckiej nie wykluczamy, że będziemy szli w stronę stworzenia tu obszaru na wzór nowego rynku, ale czekamy w tej sprawie jeszcze na sugestie mieszkańców. Każda koncepcja zagospodarowania tego terenu będzie brana przez nas pod uwagę i poddawana pod opinię mieszkańców.

Przeczytaj: Co powstanie po bazie MPK przy alei Jana Pawła II? Będzie drugi Rynek w Ostrowcu?

Pas, DaK

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Wywołaliśmy miejską dyskusję! Co po bazie MPK? Ostrowczanie decydują!

 • 14/08/2018 at 08:07
  Permalink

  Witam. Zamiast MPK chciałbym by było miejsce zabaw dla dzieci. W szczególności dla mniejszych.
  Pozdrawiam

  Reply
 • 14/08/2018 at 12:56
  Permalink

  Dotychczas nie było żadnej dyskusji w tym temacie ! Polemika dwóch forumowiczów w internetowym wydaniu GO to żadna dyskusja – czytam e-wydanie GO.
  UM a i Starostwo powinny zorganizować dyskusję na ten temat i to w szerszym gronie niż dwóch czytających GO – to ważki temat a inicjatywa jest po stronie włodarzy miasta i powiatu.Konieczne jest też opublikowanie pomysłów gospodarzy miasta,niech ludzie się wypowiedzą na różnych forach.Można a nawet trzeba zaangażować tu media ostrowieckie,głośno ogłaszając akcję na pomysł zagospodarowania tego miejsca w mieście.Nawet postawić skrzynki na głosy z pomysłami mieszkańców w marketach,podobnie jak z Inicjatywą Obywatelską.

  Reply
  • 21/08/2018 at 10:13
   Permalink

   to akurat bardzo dobry pomysł, aby wciągnąć mieszkańców w dyskusję. Pytanie tylko, czy włodarze będą potrafili i czy będą chcieli to zrobić?

   Pomysł rynku z uslugami w parterze nie jest zły

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *